השבוע נחת בישראל בישראל מטוס בואינג 767 שמיועד עבור חברת המטענים האוויריים Challenge Airlines. מדובר במטוס נוסעים מדגם בואינג 767-300ER שנושא את מספר הרישום VP-BOY. המטוס צפוי לקבל מספר רישום ישראלי לפני שיתחיל לשרת את פעילות הזרוע הישראלית של חברת המטענים הבלגית אשר קיבלה לא מזמן את השם Challenge Airlines IL. בהמשך יוסב המטוס בתעשייה אווירית באופן מלא לגרסאת מטען.

מטוס 767-300 חדש של צ׳אלנג׳ איירליינס
מטוס 767-300 חדש של צ׳אלנג׳ איירליינס בנתב״ג. תמונה: רמי מזרחי

המטוס המדובר הוא בן 24.1 שנים ובמאגרי הנתונים הפומביים הוא מופיע עדיין תחת הבעלים הקודמים שלו, חברת התעופה Ikar שפועלת עם המותג Pegas Fly כחברת צ׳ראטרים רוסית. השימוש במטוס הופסק כבר באוקטובר 2021 ומאז חודש נובמבר של אותה שנה הוא אוחסן באיסטנבול. ב-27 באוקטובר בשעה 14:24 נחת המטוס בנתב״ג. בעברו שימש המטוס חברת תעופה רוסית נוספת בשם Nordwind Airlines כמו גם את Blue Panorama האיטלקית ו-LTU שנסגרו.

טיסת מסירת מטוס 767 לידי צ׳אלנג׳ איירליינס
טיסת מסירת מטוס 767 לידי צ׳אלנג׳ איירליינס

חברת Challenge Airlines קיבלה לידיה מטוס 767 נוסף בתחילת החודש, אז המריא ממלטה לליפצייג. אותו מטוס שנושא את רישום 9H-CAD היה גם הוא קודם לכן בבעלות חברת התעופה הרוסית. נכון לתחילת חודש אוקטובר המטוס המדובר היה עדיין צבוע בצביעת חברת התעופה הרוסית, רק בתוספת של מדבקת Challenge Airlines בקדמת המטוס.

חברת התעופה Challenge Airlines צפויה להכניס לשורות החברה סה״כ ארבעה מטוסי 767 וארבעה מטוסי 777 לתצורת מטען. זאת לאחר שהפעילה צי של מטוסי 747 בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *