חברות התעופה לופטהנזה ואוסטריאן אירליינס ביטלו את כל הטיסות המתוכננות לאירן, עד להודעה חדשה, בעקבות מציאת גופה של נוסע סמוי בתא הגלגלים של מטוס לופטהנזה.

המשמעות היא שעד לשינוי ההחלטה לא יהיו טיסות ישירות בין אירן לאירופה, אלא רק טיסות עם קישור בנסיכויות המפרץ (של קטאר איירוויס ואמירייטס) או טיסות של טורקיש איירליינס וחברות אחרות, לא אירופאיות, שמקיימות קשרי תעופה עם אירן.

יצוין כי בחודש ספטמבר הודיעה לופטהנזה כי תפעיל טיסה יומיות מטהראן לפרנקפורט במטוס אירבוס A330 או A340 עם שלוש מחלקות: תיירים, תיירים פרימיום ועסקים.

גופת הנוסע הסמוי התגלתה ביום חמישי במטוס איירבוס A340 שהגיע לנמל התעופה פרנקפורט מנמל התעופה הבינלאומי אימאם חומייני בטהרן. זאת לאחר שנוסעי הטיסה עזבו את המטוס והוא הועבר להאנגר לצרכי תחזוקה.

על פי העיתון טהרן אינטרנשיונל, מנהל נמל התעופה בטהרן קיבל הודעה על מציאת הגופה מנציג לופטהנזה וכי אין לו כל מידע באמצעותו הוא יוכל לבדוק את הנושא כל עוד לא התקבלו ראיות מתועדות מהצד הגרמני.

כאמור, בעקבות האירוע החליטה חברת לופטהנזה להשעות את כל טיסותיה לאירן וחברת אוסטריאן איירליינס הודיעה גם היא על השעיית הטיסות.

התקרית של הנוסע הסמוי מתרחשת על רקע של מהומות באירן שהתלקחו לאחר מותה של מחסה אמיני, כורדית-אירנית בת 22 שנעצרה על ידי ׳משטרת המוסר׳ בשל ׳לבוש לא תקין׳.