חברות התעופה איר קנדה ואמירייטס הודיעו בשבוע שעבר על השקת הסכם קוד משותף שיאפשר ללקוחות של החברות להנות מקישורים ל-46 שווקים ברחבי אמריקה, המזרח התיכון, אפריקה, דרום מזרח אסיה ותת היבשת של הודו.

החל מה-1 בדצמבר יהיו כרטיסי טיסה של שתי החברות זמינים לנסיעות בקוד משותף ל-35 יעדים ושאר 11 היעדים יתווספו לאחר אישור רגולטורי סופי. כרטיסי  טיסה כבר זמינים באתרי ההזמנות המקוונים וכן דרך מערכות ההזמנה של שתי חברות התעופה וסוכני הנסיעות ברחבי העולם.

״השותפות החדשה תאפשר לאיר קנדה להגדיל באופן משמעותי את מבחר היעדים עבור לקוחותיה ותיצור קישורים רבים ונוחים בין המרכז הגלובלי של החברה בטורונטו ליעדים בהם צפוי לגדול הביקוש,״ אמר נשיא אייר קנדה מייקל רוסו.

סר טים קלארק, נשיא חברת אמירייטס הוסיף לדברים אלה ואמר כי ההסכם ירחיב את מספר היעדים של החברה בצפון אמריקה ויאפשר ללקוחותיה להזמין טיסות קוד משותף ליעדים רבים כמו קלגרי, אדמונטון, הליפקס, מונטריאול, ונקובר ואוטווה בעוד חברת אייר קנדה תוכל להציע ללקוחותיה להזמין בקוד משותף טיסות ליעדים כמו קולומבו, דאקה איסלמבד, קארצ׳י וכמובן יעדים בדרום מזרח אסיה לרבות בנגקוק, האנוי, פוקט, קואלה לומפור, סינגפור ועוד.

על פי התכנית, בקרוב יציגו שתי החברות הצעת ׳נוסע מתמיד׳ שתאפשר לחברי מועדון Aeroplan של איר קנדה ו-Skywards של אמירייטס לצבור ולממש נקודות בטיסות בטיסות המופעלות על ידי כל אחת מהחברות וכן להשתמש בטרקלינים של החברה השותפה.