חברת יונייטד איירליינס נאלצת לחסום מושבים במטוסי בואינג 757 שהיא מפעילה בגלל נוסעים ׳שמנים׳. כך מדווחים כלי תקשורת בארצות הברית ומסבירים כי החברה, שהיא השלישית בגודלה בארצות הברית עושה זאת משום שמשקלם הממוצע של הנוסעים עלה מאז מגפת הקורונה ומינהל התעופה האמריקאי FAA מטיל מגבלות משקל ודרישות איזון על חברות התעופה.

על פי בלוג הטיולים Live and let’s fly, מדובר בשינוי זמני שנובע מעליה במשקל של הנוסעים בתקופת החורף וכי החברה תאלץ עד סוף חודש אפריל לחסום בכל אחד ממטוסי הבואינג 757 בין 3-6 מושבי אמצע עליהם היא שמה שרוולים אדומים עם כיתוב: מושב לא פעיל. לא לשימוש.

על פי נתוני מנהל התעופה האמריקאי ממוצע המשקל של הנוסעים עלה בשנים האחרונות. זאת כאשר במהלך חודשי הקיץ המשקל הממוצע של נוסע, כולל חפצי יד עלה מ-65 ק״ג ל-81 ק״ג לנשים ומ-83 ק״ג ל-90 ק״ג לגברים. למשקל זה יש להוסיף עוד, בממוצע, 2.2 ק״ג תוספת עבור ביגוד במהלך חודשי החורף.  נתוני משקל אלה מבוססים על בדיקות שנעשו בשנים 2018-2015 ולכן הם אינם כוללים את המשקל שצברו אמריקאים רבים במהלך מגיפת הקורונה.

מחקר של אוניברסיטת ניו מקסיקו מצא כי 48% מהמבוגרים בארה”ב אמרו שמשקלם עלה במהלך השנה הראשונה של המגיפה. מחקר נפרד של איגוד הפסיכולוגים האמריקאי מצא שהעליה הממוצעת במשקל בקרב אלו שדיווחו על עליות הייתה 29 פאונד (13 ק”ג). יותר מ-42% מהמבוגרים בארה”ב סובלים מהשמנת יתר.

דיווחים שהיו באחרונה בנושא משקל הנוסעים בחברות התעופה טענו כי חברות התעופה עשויות להתחיל לשקול את  הנוסעים שלהם לפני שיותר להם לעשות צ׳ק אין לטיסה והדבר גרם לסיקור תקשורתי נרחב כמו גם לגל מחאות. על פי דיווחים, מנהל התעופה האמריקאי אומר חברות התעופה, בעקבות המחאות, ישתמשו כנראה בשיטות אחרות על מנת לחשב את משקל הנוסעים שמתעדכן אחת לשלוש שנים.