אחרי ההודעה המשמחת על חזרתה של חברת קוריאן איירליינס לישראל, לחדשות תעופה נודע כי גם חברת התעופה הסינית היינאן איירליינס צפויה לחזור להפעיל טיסות מישראל. להבנתנו מדובר בטיסה שבועית אחת מתל אביב לשנז׳ן החל מה-29.11.

נכון לעכשיו, הטיסות החדשות יצאו מדי שבוע ביום שלישי בשעה 13:30 מתל אביב ולאחר 10:40 שעות ינחתו בשנג׳ן בשעה 6:10. טיסות החזור יצאו משנג׳ן גם כן בימי שלישי בשעה 1:30 בלילה ולאחר 11:10 שעות ינחתו בתל אביב בשעה 06:40. הטיסות יופעלו במטוסי 787-9 דרימליינר של החברה.

הטיסות פורסמו כרגע במערכת ההזמנות במחירים גבוהים למדי שאנחנו מאמינים שיישתנו לקראת ההשקה הרשמית. כרטיס הלוך ושוב במחלקת תיירים מתל אביב מופיע במחיר של 4060$. כרטיס למחלקת עסקים כבר מתחיל בכ-8,900$. טרום מגפת הקורונה מחירי הטיסות עם החברה החלו בכ-700$ במחלקת תיירים ואפשר לצפות למחיר מעט יותר גבוה יותר.

כזכור, לפני מגפת הקורונה הפעילה היינאן איירליינס טיסות מתל אביב לבייג’ינג, שנגחאי, גואנגזו ושנזן. החברה המשיכה להתרחב בתל אביב עת מגפת הקורונה אז עצרה את כל פעילותה לישראל עד יום זה. החברה פעלה לצד סיצ׳ואן איירליינס שהפעילה טיסות לצ׳נגדו ואל על שטסה לבייג׳ינג.

מנכ״ל האינאן אירליינס ישראל אנדי וויי מסר: ״אנו יותר מנרגשים לחזור לישראל לאחר קרוב לשלוש שנים. השוק הישראלי עלה על כל הציפיות שלנו בימים שלפני הקורונה ואנו משוכנעים שחזרתנו לפעילות מהווה ניצן לשובם של התיירים ואנשי העסקים הסינים לישראל, וחזרתם של הישראלים לסין. אנו ערוכים לספק לנוסעים את השרות הטוב ביותר במסגרת המגבלות הקיימות ומצפים לטיסתנו הראשונה ב 29.11. בנוסף אנו מקווים להכריז על פתיחת קווים נוספים בין ישראל לסין בקרוב.״

לקראת חידוש הטיסות, תפתח מחדש הנציגות המקומית של היינאן שתייצג את החברה בישראל.

כל הפרטים המצויינים בכתבה הם ראשוניים וייתכן שישתנו לקראת ההודעה הרשמית על חזרתה של החברה לישראל.