לפני מספר חודשים דיווחנו על הכוונות של חברת תאי איירוייז למכור את צי מטוסי האיירבוס A380 לצד כ-14 מטוסים נוספים של החברה. לצורך כך אפילו מפעילה החברה אתר אינטרנט ייעודי שמציג את כל המטוסים אשר עומדים למכירה.

כעת מדווח אתר בלומברג כי חברת תאי גונזת את התכניות למכירת חלק מהמטוסים שהועמדו למכירה. בתוך כך, חברת התעופה צפויה להחזיר שלושה מטוסי איירבוס A330 ושני מטוסי בואינג 777-200ER לשירות בתחילת שנה הבאה.

כמו כן מצטרפת תאי לרשימה מתארכת של  חברות שהחזירו או שוקלות להחזיר לשירות את מטוסי האיירבוס A380 לשירות. אחרי בריטיש, לופטנהזה, סינגפור איירליינס, קטאר ואולי גם אתיחד, כעת גם תאי שוקלת את החזרתם של מטוסי הענק לשירות החל משנת 2024. חזרתם של מטוסי הסופרג׳מבו לשירות נועדה לנסות לעמוד בשיאי הביקוש עד לכניסתם לשירות של מטוסים נוספים מהדור החדש בעשור הקרוב.

מחלקה ראשונה במטוסי A380 של תאי איירוייז
מחלקה ראשונה במטוסי A380 של תאי איירוייז

חברת תאי איירוייז מפעילה כיום צי של כ-46 מטוסים. בגזרת מטוסי הדור החדש מחזיקה החברה ב-12 מטוסי איירבוס A350 ו-8 מטוסי בואינג 787 דרימליינר. לצידם מפעילה שלושה מטוסי איירבוס A330 ו-23 מטוסי בואינג 777. כמו כן מחזיקה החברה בצי של 6 מטוסי איירבוס A380 בני 9-10 שנים אשר מאוחסנים בשדה התעופה בבנגקוק מאז שהוצאו משירות בתחילת מגפת הקורונה (מרץ-אפריל 2020).

יו״ר תאי איירוייז אמר בראיון כי ההתאוששות המהירה ממגפת הקורונה הקשתה על חברות תעופה למצוא מטוסים חדישים זמינים בשוק לרכישה או חכירה. בהתאם, חברת תאי מתקשה לחכור מטוסים חדישים על מנת לעמוד בביקוש ונאלצת להשתמש במטוסים הקיימים בצי שלה.  הפתיחה המחודשת של תאילנד בחודשים האחרונים הובילה לשיאי ביקוש מצד מבקרים במדינה.

על פי המידע באתר המכירות של תאי, חברת התעופה מכרה כבר 12 מטוסי בואינג 747 וחמישה מטוסי איירבוס A340, והיא נמצאת בתהליך של מכירת ארבעה מטוסים נוספים מדגם זה.