מסלולי בידוק חדשים יאפשרו לנוסעים להשאיר מחשבים ניידים ונוזלים בתיקים שלהם. כך מסרה הנהלת נמל התעופה הית׳רו שמציינת כי בשנים הקרובות היא תשקיע כ-4 מיליארד ליש״ט על מנת לשפר את תשתיות הבידוק הבטחוני של הנוסעים. נמל התעופה הית׳רו בלונדון צופה לחג המולד העמוס ביותר מזה שלוש שנים ומציין כי הגידול במספר הנוסעים השנה בנמל זה הוא הגבוה ביותר מאשר בכל שדה תעופה אחר באירופה.

בהודעה שפרסמה הנהלת נמל התעופה היא מציינת כי בחודש אוקטובר עברו בהית׳רו 5.9 מיליון נוסעים, נתון המהווה 84% בהשוואה לחודש המקביל בשנת 2019 ומתחילת השנה הנמל שירת 50 מיליון נוסעים, כ-74% בהשוואה לינואר-אוקטובר 2019.

בנמל התעופה מציינים את שוק חופשות הפנאי התוסס שהולך וגדל בהתמדה וכן את החזרה ההדרגתית של הנוסעים העסקיים. ״אנחנו מזהים התאוששות חזקה מהשווקים במזרח התיכון ומרכז אסיה וזה צפוי להימשך גם בחודש נובמבר,״ מציינים.

על פי הנתונים של הית׳רו, הגידול במספר הנוסעים מתחילת השנה, באחוזים, הוא הגבוה ביותר מכל נמלי התעופה באירופה. ״כל החברות שפועלות בשדה עשו עבודה מדהימה בגיוס והכשרה של כ-16,000 עובדים במהלך 12 החודשים האחרונים, דבר ששומר על איזון של היצע וביקוש. בשיעורי הגיוס הנוכחיים אנחנו ברך לשוב עוד לפני שיא תקופת חופשת הקיץ ב-2023 לרמות התעסוקה שהיו לפני המגפה,״ אמרו בנמל.

הנהלת נמל התעופה גאה בשיפור שהיה בשנה האחרונה ברמת השרות לנוסעים. זאת לאחר ביקורת על הכאוס שהיהה שם במהלך מגפת הקורונה, איבודי מזוודות, איחורים בלתי פוסקים וגם שביתות, סיפרה בגאווה כי זכתה לקבל השנה את התואר ״שדה התעופה הטוב ביותר באירופה״ מטעם המגזין Business Traveller, ומוסיפה כי בשנים הקרובות היא תשקיע מעל 4 מיליארד ליש״ט בשיפור התשתיות בשדה ובכלל זה מסלולי בידוק חדשים שיאפשרו לנוסעים להשאיר מחשבים ניידים ונוזלים בתיקים שלהם, ומערכת כבודה חדשה לטרמינל 2, בכפוף להסדר רגולטורי התומך בהשקעות.

הנהלת השדה מציינת כי לקראת חג המולד היא פעלה בשתוף עם חברות התעופה ונותני שרותי הקרקע כדי להתכונן לשיא התנועה של הנוסעים. ״אנו מודעים לאפשרות של שביתות במספר ארגונים, כולל שביתה לאומית של בקרי הגבולות ויש לנו תכניות מגרה על מנהת למזער כל השפעה. בנוסף אנחנו מעודדים את כל הצדדים לשים את האינטרסים של הנוסעים במקום הראשון ולעשות הכל על מנת שלא לפגוע בהם,״ מסרה הנהלת הנמל.

.