בימים האחרונים החלו חברות תעופה להציג לראווה מטוסים שהן הקצו להטסת קבוצות הכדורגל של המדינות אותן הן מייצגות למשחקי המונדיאל אשר יחלו החודש בקטאר. חלק מחברות התעופה אף הוסיפו מדבקות כאלה ואחרות למטוסים המיועדים עם מסר לנבחרות המייצגות.

המטוס של לופטהנזה למונדיאל - Fanhansa
המטוס של לופטהנזה למונדיאל – Fanhansa

בשבועות האחרונים עלו בעולם חששו באשר להשפעה של השמרנות הקטארית כלפי המבקרים במדינה. במיוחד עלו חששות בנוגע ליחס של קטאר למקרים במדינה מקהילת הלהט״ב. כתגובה הודיעה היום לופטהנזה שהיא שיבצה מסר מיוחד על המטוס שישמש להטסת נבחרת הכדורגל של גרמניה למשחקי המונדיאל. ולמרות שלופטהנזה לא הציגה זאת כך, המסר ככל הנראה מכוון בין היתר לשלטונות בקטאר.

מטוס ה-A330 שיישמש את לופטהנזה קיבל את השם ״Fanhansa״ והחברה הוסיפה עליו סטיקר עם הכיתוב #DiversityWins (הגיוון מנצח). החברה הסבירה את המסר שלה בכך שלופטהנזה היא שם נרדף לפתיחות, סובלנות, גיוון וקירוב בין אנשים. לופטהנזה הדגישה כי היא מקבלת את כל הנוסעים בברכה, ללא הבדל מין, גיל, מוצא אתני, דת, לאום, זהות או נטייה מינית.

לופטהנזה הודיעה כי היא תטיס את הנבחרת, כולל השחקנים, מאמנים ועוד בעלי תפקידים מחר (14.11) בטיסה סדירה שמספרה LH632 לדובאי, דרך מוסקט. היות ומדובר בטיסה סדירה החברה הודיעה כי על הסיפון יהיו נוסעים נוספים שאינם חלק מנבחרת הכדורגל הגרמנית למשחקי הגמר.