חברות התעופה אמירייטס (איחוד האמירויות) וגאלף אייר (בחריין) חתמו על הסכם שיתוף קוד החל מדצמבר הקרוב. ההסכם יציע טיסות המשך עבור לקוחות Gulf Air מדובאי ליעדים של אמירייטס ברחבי אירופה, אפריקה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק.

ההסכם נחתם ביום הראשון של תערוכת האוויר בבחריין על ידי נשיא חברת התעופה אמירייטס, סר טים קלארק, ומנכ”ל גאלף אייר הנכנס קפטן וליד אל עלאווי. בטקס החתימה השתתפו גם חברי צוותי ההנהלה הבכירים של כל חברת תעופה.

כחלק מההסכם תציב חברת Gulf Air את הקוד שלה (“GF”) בטיסות המופעלות על ידי אמירייטס מדובאי ליעדי המשך ביניהם בודפשט, פראג, ורשה, אלג’יריה, תוניס, באלי, האנוי, הו צ׳י מין סיטי, טאיפיי וסאו פאולו. 

שיתוף הפעולה החדש יציע ללקוחות כרטוס וצ’ק-אין לשתי החברות במקביל, כאשר הכבודה של הנוסעים תישלח מבחריין ישר למדינת היעד, כמו כן החברות הבטיחו תעריפים תחרותיים לטיסות ההמשך עם קונקשן בדובאי. את טיסות הקונקשן בדובאי יוכלו הנוסעים להזמין דרך אתר האינטרנט של גאלף אייר ודרך סוכני נסיעות.

כיום יש כ-15 טיסות יומיות בין דובאי (DXB) לבחריין (BAH), כאשר המפעילה הגדולה ביותר על הקו היא גאלף אייר עם 7-8 טיסות יומיות, פליי דובאי עם 5 טיסות יומיות ואמירייטס עם 3 טיסות יומיות. 

לאמירייטס יש כיום הסכמי שיתוף פעולה עם 26 חברות תעופה ושתי חברות רכבות ברחבי העולם, הסכמים שמרחיבים את רשת היעדים שלה ליותר מ-300 ערים.