חברת התעופה בריטיש איירוויס החלה בניסוי לשימוש בטכנולוגיה ביומטרית לטיסות בינלאומיות לפיה לקוחות של החברה יוכלו לעלות למטוסים מבלי להציג דרכונים.

לקוחות של החברה שיירשמו לקחת חלק בניסוי של החברה, בטיסות מטרמינל-5 בהית׳רו, יוזמנו לסרוק את פניהם, את הדרכון וכרטיס העלייה למטוס בסמרטפון או בטאבלט שלהם לפני הנסיעה, כאשר מידע זה נשמר על פי בריטיש ״בצורה ומאובטחת״.

בריטיש איירוייז זיהוי ביומטרי
בריטיש איירוייז זיהוי ביומטרי

לאחר שיעשו זאת יוכלו הנוסעים להגיע לנמל התעופה ומצלמות חכמות יאמתו את זהותם תוך פחות משלוש שניות ויאפשרו להם לשמור את הדרכון שלהם בכיסם עד שיגיעו ליעדם.

לדברי דייוויד בריז, מנהל טרנספורמציה תפעולית של בריטיש איירווייס, “לא רק שזו הפעם הראשונה שהלקוחות שלנו יכולים לרשום את המידע הביומטרי שלהם בבית, אלא שזו הפעם הראשונה שהם יוכלו להשתמש בו לטיסות בינלאומיות של בריטיש איירווייס. זהו כלי מאובטח ויעיל שיגרום לחווית  שדה תעופה חכמה וחלקה ואשר תפחית את הזמן שלוקח לנו לעלות למטוס. היופי בטכנולוגיה הזו הוא שתאפשר לנו לפנות עובדים של החברה למשימות מורכבות יותר ולספק שרות לקוחות טוב יותר לנוסעים״.

החברה תבצע את הניסוי במשך שישה חודשים בטיסות שלה למלאגה, ספרד ואם הניסוי יצלח הוא יורחב לטיסות בינלאומיות נוספות.

יצוין כי חברת בריטיש איירוויס החלה להשתמש בטכנולוגיה ביומטרית אוטומטית בטיסות פנים כבר לפני חמש שנים והיתה חברת התעופה הראשונה בבריטניה שהציגה את הטכנולוגיה שמתעדת את סריקת הפנים של הלקוחות ומתאימה אותה אליהם בשער העליה למטוס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *