חברת התעופה ג׳ט בלו הודיעה על תכניתה להרחיב את הפעילות הטרנסאטלנטית שלה בעקבות הצלחתו של קו טיסות ללונדון בשנה שעברה. כעת מודיעה ג׳ט בלו על פתיחת קו טיסות ישיר בין נמל התעופה ניו יורק קנדי לפריז ובהמשך גם קו מבוסטון לפריז. זאת במקביל להגדלת התדירויות שלה בין ניו יורק ללונדון.

ג׳טבלו, חברת התעופה השישית בגודלה בארה״ב מפעילה כיום חמש טיסות יומיות בין ארה״ב ללונדון. את הקו מניו יורק לפריז היא מתכננת לפתוח בתחילת הקיץ הבא ולאחר מכן, כאמור, לפתוח קו מבוסטון לפריז. בטיסות לאירופה מפעילה החברה את מטוסי ה-A321LR עם מחלקת עסקים חדשנית שמציעה סוויטות פרטיות שקיבלו את השם Mint.

Studio Suite במחלקת עסקים במטוס A321LR של JetBlue
Studio Suite במחלקת עסקים במטוס A321LR של ג׳ט בלו. תמונה: JetBlue

צרפת, כך על פי החברה, היא היום המדינה המתויירת ביותר בעולם עם כמעט 75 מיליון מבקרים השנה ומציעה שלל חוויות, מסלולים קולינריים ואירועי ספורט כמו גביע העולם ברוגבי בשנת 2023, האולימפיאדה והמשחקים הפרה-אולימפיים בשנת 2024 ועוד חוויות רבות שצרפת מפורסמת בהן.  לכן החברה רואה בפריז יעד שבו היא יכולה להקים בסיס חדש למטיילים שמעוניינים לטוס בין אירופה וארה״ב.  החברה הוסיפה כי בשבועות הקרובים היא תכניס את פריז למערכת ההזמנות שלה.

יצוין כי לחברת ג׳טבלו יש קוד משותף עם חברת אלעל. נוסעים שטסים עם אלעל לניו יורק ובוסטון יכולים להמשיך ליעדי המשך ברשת הקווים של ג׳טבלו בכרטיס טיסה אחד וגם לצבור נקודות גם על טיסות ההמשך. כיום הסכם שיתוף הקוד פעיל רק בטיסות המשך בתוך ארה״ב ולא בטיסות של ג׳ט בלו מלונדון לפריז. טרם ידוע, אך ניתן להעריך שהסכם שיתוף הקוד לא יחול גם על טיסות של ג׳ט בלו בקו פריז – ניו יורק.

כזכור, ג׳ט בלו נמצאת בתהליך מיזוג עם חברת ספיריט וצפויה להפוך לחברת התעופה החמישית בגודלה בארה״ב.