בחודש ספטמבר הכריזה וירגי׳ן על עדכון למדיניות הזהות המגדרית שלה והסירה את הדרישה מאנשיה ללבוש מדים אחידים לפי המגדר שלהם. החברה הודיעה כי היא דוגלת באינדיבידואליות של אנשי וירג’ין אטלנטיק ומאפשרת להם ללבוש את הבגדים המבטאים את האופן שבו הם מזדהים או מציגים את עצמם. זאת בעקבות שינויים קודמים, כולל איפור אופציונלי ואפשרות לקעקועים גלויים עבור אנשי הצוות.

בנוסף למדיניות זו, עדכונים רחבים יותר כוללים הכנסת תגי כינוי אופציונליים, תיקון מערכת הכרטוס כדי לאפשר לבעלי דרכונים עם סמנים מגדריים ניטרליים להשתמש בקודים ובכותרות המגדריות שלהם, הכשרות תחום הגיוון וההכלה לצוות.

מהלך זה מגיע בעקבות מחקר מגלה שמתן האפשרות לצוות לאמץ את האינדיבידואליות שלהם בעבודה מגבירה את הרווחה הנפשית (49%), את תחושת האושר (65%) ויוצרות חוויה טובה יותר לצוות וללקוחות (24%).

וכעת, למרות שהכדורגלנים האנגלים טסים לדוחא על ספונו של מטוס אירבוס A350 הצבוע בדמותו של גבר מעופף בנעלי ספורט בצבעי הקשת, חברת וירגי׳ן אטלנטיק הורתה לצוותים שטסים בטיסות לקטאר כי בטיסות אלו לא תחול המדיניות החדשה והם התבקשו להתלבש במדים המתאימים למינם הביולוגי. החברה הודיעה כי מדיניות הזהות המגדרית שפורסמה לפני כחודשיים תהיה שמורה למדינות פתוחות יותר כמו ארצות הברית וישראל. ״כיוון שמדינות אלה מקבלות זהויות לא בינאריות,״ מסרה החברה.

בוירג׳ין אטלנטיק ציינו כי כחלק מהמדיניות של החברה היא משלימה עם הערכת סיכונים בכל המדינות אליהם היא טסה ומתחשבת בחוקים ועמדות כלפי קהילת הלהט״בים בכל מדינה.

״לאחר הערכת סיכונים החלטנו שהמדיניות של הלבוש החופשי לא תיושם בטיסות לדוחא. שכן עלינו להבטיח את בטיחות העובדים שלנו והומוסקסאליות אסורה בחוק בקטאר והעונש על יחסי מין חד מיניים הוא עד 7 שנות מאסר.״

יצוין כי בעוד קטאר התעקשה שכל האוהדים יתקבלו בברכה למונדיאל שייפתח בשבוע הבא, ״ללא אפליה״, השחקן הלאומי של קטאר, לשעבר, חאליד סלמאן, שמשמש כשגריר הטורניר, התבטא בנושא ואמר כי רואה בהומוסקסואליות “נזק מוחי” שגורם ל”נזק רוחני”.

ב