השבוע הכריזה חברת סטארט אפ בשם Fly Atlantic על תחילת פעילות בשנת 2024. מדובר בחברת תעופה אשר תפעל מבלפסט, אירלנד, בפורמט של חברת לואו קוסט. החברה צפויה להצטרף לרשימה מצומצמת של חברות המפעילות טיסות לואו קוסט טראנס אטלנטיות, עם מיקוד בטיסות בין אירלנד לצפון אמריקה.

המתחרה הכי בולטת של החברה החדשה היא חברת התעופה הצעירה Norse Atlantic הנורווגית שמדווחת עד כה על הצלחה בפעילות הטיסות הטראנסאטלנטיות שלה. חברת נוספת שפועלת בגזרת הלואו קוסט הטראנסאטלנטי היא חברת Play האיסלנדית שהחליפה את חברת WOW גם היא מאיסלנד אשר פשטה רגל והפסיקה את פעילותה בשנת 2019.

על פי דיווח ב-CNN, החברה החדשה צפויה לטוס ל-35 יעדים מבסיסה בבלפסט,  כאשר מכירת הכרטיסים תחל בתחילת שנת 2024. החברה צפויה להתחיל עם צי קטן ועדכני של שישה מטוסי A321neo או 737Max, עם תכניות להתרחב ל-18 מטוסים בתוך ארבע שנים.

החלק המעניין הוא שלחברה החדשה לא תהיה תחרות ישירה (ולא רק בגזרת הלואו קוסט) היות וכיום לא מתקיימות  בכלל טיסות טראנס אטלנטיות ישירות מבלפסט. הנוסעים מבלפסט לארה״ב מחוייבים לעבור בטיסות המשך, בעיקר דרך שדות התעופה דבלין ושאנון.

מנכ״ל חברת Fly Atlantic, אנרדו פיין, ציין כי לחברת התעופה החדשה יש חזון להפוך את בלפסט למרכז תעופתי משמעותי המחבר בין אירופה וצפון אמריקה. כמו כן, התחייב להציע מחירים תחרותיים במטוסים חדשים לחלוטין. כמו כן, מנהל חברת התעופה ציין כי הם בחנו מספר אפשרויות בבריטניה ואירלנד וכי שדה התעופה הבין לאומי בבלפסט יצא דופן בהיבטים של המתקנים בשדה והמחוייבות של הצוות להוציא את הפרויקט הזה לפועל.