חברת התעופה בריטיש איירוויס תעביר החל ממחר את כל פעילותה מטרמינל 7 בנמל התעופה ניו יורק קנדי (JFK) לטרמינל 8, לאחר השקעה משותפת של 400 מליון דולר של חברת אמריקן איירליינס עם החברה הבריטית.

החל ממחר יהנו נוסעי החברה מחוויה משופרת עם קישורים מהירים ליעדים בצפון ודרום אמריקה. השקת הטרמינל החדש, אליו יעברו עוד חברות תעופה שחברות בברית התעופה OneWorld מסמנת את השלמת השלב הראשון של פיתוח נמלי התעופה של ניו יורק וניו ג׳רזי.

לאונג׳ בטרמינל 8 בניו יורק JFK
לאונג׳ בטרמינל 8 בניו יורק JFK

השיפורים התפעוליים בטרמינל 8 כוללים תוספת של עמדוח חניה רחבות, מערכת משודרגת לטיפול בכבודה שתתמוך בטיסות טרנס אטלנטיות, הרחבה הטרמינל ושטחים נוספים, שיפור ללקוחות פרימיום שיוכלו להנות מאזור בידוק משותף אליו יוכלו להגיע בשרות אישי וטרקלינים מעוצבים אליהם יגיעו נוסעי הפרימיום לאחר שעברו את הבידוק הבטחוני. מדובר בשלושה טרקלינים ששניים מהם ׳״צ׳לסי״ ו״סוהו״ עוצבו בגימור יוקרתי שתוכנן על ידי אחת מחברות האדריכלות והעיצוב המובילות בעולם.

לדברי יו״ר ומנכ״ל בריטיש איירוויס, שון דויל, החברה ביחד עם אמריקן איירליינס הכריזה בשנת 2019 על ההקעה המשותפת  ומעתה יוכלו הלקוחות של שתי החברות להנות מחוויה יחודית חדשה.

מנכ”ל רשות נמלי התעופה של ניו יורק, ריק קוטון, אמר אתמול כי “הרחבת טרמינל-8 מעוררת השראה והיא דוגמה למה שעתיד לקרות בנמל התעופה קנדי כחלק מהחזון להפוך אותו לשדה תעופה ברמה עולמית של המאה ה-21 “.

על פי התכנית הטרמינל המשודרג יהפוך החל ממחר גם לביתה של חברת התעופה איבריה, שחברה גם היא בברית התעופה ונמצא בבעלות של חברת IAG, חברת האם של בריטיש,  והצפי הוא שבחודש מאי 2023 תעבור אליו גם חברת התעופה ג׳פן איירליינס.