אל על מודיעה היום כי חברת סאן דור תפעיל טיסות ישירות לפורטו, פורטוגל, בקיץ הקרוב. סאן דור תפעיל שתי טיסות שבועיות, בימי שני ורביעי, אשר יתווספו לעד 6 טיסות שבועיות שאל על מפעילה לליסבון. הטיסה הראשונה צפויה להמריא בחודש מרץ 2023. פורטו נחשבת לאחת הערים היפות באירופה ואף זכתה במספר פרסי תיירות כיעד תיירותי נחשק.

נכון לעכשיו תהיה סאן דור החברה היחידה שתפעיל טיסות ישירות בין תל אביב לפורטו. זאת במקביל לטיסות של אל על וטאפ לליסבון אליהן תצטרף חברת ישראייר עם קו טיסות חדש לבירת פורטוגל.

מחיר השקה לכרטיס בתעריף Lite במחלקת תיירים שלא כולל כבודה והושבה,  יעמוד על סך של 329 דולר לממריאים החל מה-13 במרץ ועד ה-27 במרץ. חברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על יוכלו לצבור ולממש נקודות מועדון בטיסה בהתאם למדיניות אל על.

על פי מערכת ההזמנות נראה כי הטיסות יופעלו על ידי חברת Smartwings בחכירה רטובה במטוסי בואינג 737, כך שהמטוס וצוות הטיסה יהיו מטעם חברת התעופה הצ׳כית. במטוסים אלו יש נציג דובר עברית וניתן לצבור נקודות כרגיל בטיסות אל על.

לדברי גל גרשון, מנכ”ל סאן דור: “אנחנו שמחים להציע טיסות ישירות לפורטו, יעד תיירותי אהוב, המציע נופים קסומים, קולינריה משובחת, יין איכותי, חיי לילה ואווירה צעירה. הטיסות לפורטו מצטרפות לקו הטיסות של אל על לליסבון ולנוחיות לקוחותינו ניתן לשלב בין היעדים, לטוס לפורטו ולחזור מליסבון ולהיפך ובכך ליהנות ממגוון החווית שמציעה פורטוגל למבקרים בה”.