לאחר שהשיקה השבוע את קו הטיסות הישירות לשנזן, חברת התעופה הסינית האינאן אירליינס מודיעה כי תפעיל קו טיסות ישירות נוסף לסין, מתל אביב לשנחאי. הטיסה תופעל בימי חמישי החל מה- 22.12 במטוסי ה-787 דרימליינר של החברה.

השקת קו הטיסות של היינאן לשנזן
השקת קו הטיסות של היינאן מתל אביב לשנזן השבוע. צילום: יח״צ היינאן

מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי הטיסות לשנחאי מתחילות במחיר של 1,540$ לטיסת הלוך ושוב במחלקת תיירים או 5,251$ במחלקת עסקים. גם מחירי הטיסות לשנזן התאזנו לרף של 1,808$ למחלקת תיירים ו-5,659$ למחלקת עסקים.

היינאן, החברה הרביעית בגודלה בסין, נכנסה לישראל בשנת 2016 והפעילה בשיא פעילותה תשע טיסות שבועיות ישירות ל- 4 יעדים שונים בסין. החברה השהתה לחלוטין את פעילותה בארץ בפברואר 2020 לאחר התפרצות משבר הקורונה העולמי.

הכרזת החברה בדבר הקו הישיר לשנחאי באה כאמור ימים ספורים לאחר ששבה לפעילות בישראל, ועל רקע המשך מגמת ההקלה במגבלות הקורונה בסין. כזכור, סין מיישמת מדיניות אפס-קורונה נוקשה. בהקשר זה, הנוסעים לסין מחוייבים בביצוע בדיקת pcr לפני הטיסה, הנפקת תו ירוק סיני משגרירות סין בישראל, ובידוד בן 8 ימים עם הכניסה לסין על חשבון הנוסע.

בתחילת הדרך טיסות האינאן אירליינס הן משנזן והן משנחאי יטוסו בנתיב הדרומי מעל ערב הסעודית, אך לטענת החברה בשל לחץ של חברת אל-על רשות התעופה האזרחית הודיעה לחברה כי בהמשך תאלץ לטוס בנתיב הצפוני הארוך והיקר יותר. היינאן הודיעה כי בכוונת הרשויות בסין לבדוק את החלטה זו.

מנכ״ל האינאן אירליינס ישראל אנדי וויי מסר: ״אנו יותר מנרגשים להכריז על פתיחת קו נוסף לסין ימים ספורים לאחר ההשקה המחודשת של פעילותנו בישראל. השוק הישראלי עלה על כל הציפיות שלנו בימים שלפני הקורונה ואנו משוכנעים שפתיחת הקו לשנחאי מהווה סנונית נוספת לשובם של התיירים ואנשי העסקים הסינים לישראל, וחזרתם של הישראלים לסין. אנו ערוכים לספק לנוסעים את השרות הטוב ביותר במסגרת המגבלות הקיימות ומצפים לטיסתנו הראשונה לשנחאי, הבירה הכלכלית של סין, ב- 22.12. אנו מקווים להגביר את תדירות הטיסות לשנזן ושנחאי בקרוב, ומצפים מהרשויות בישראל לאפשר לנו להמשיך לטוס בנתיב הדרומי הקצר והחסכוני יותר בדלק ובזיהום אוויר.״