1.717 מיליון נוסעים עברו בנמל התעופה בן גוריון בטיסות בינלאומיות במהלך חודש נובמבר, נתון המתקרב לזה של חודש נובמבר 2019 בו עברו בנמל התעופה 1.746 מיליון נוסעים. הנתון מתייחס לנוסעים בטיסות יוצאות וטיסות נכנסות, הן ישראלים והן תיירים. היעדים שהובילו במהלך חודש נובמבר היו טורקיה, ארצות הברית, דובאי, איטליה ואנגליה. יחד עם זאת חשוב לציין כי בכל הקשור לטורקיה רבים מהנוסעים טסים בחברות התעופה הטורקיות לאיסטנבול וממשיכים משם ליעדים ברחבי העולם.

ברשות שדות התעופה התייחסו הבוקר לנתונים ומסרו כי הם עולים על התחזית החודשית, מצביעים על גידול בביקושים לטיסות ומקדימים את התחזית העולמית בכל הקשור להתאוששות ענף התעופה לאחר שנתיים של משבר עולמי.

על פי הנתונים בחודש נובמבר עברו בנמל התעופה, כאמור, מעל 1.7 מיליון נוסעים כשהתפוסה במטוסים עמדה על מעל ל-80% והגידול במספר הנוסעים בהשוואה לנתוני נובמבר 2021 היה מעל 85 אחוזים.

גם בחודש דצמבר צפוי גידול במספר הנוסעים ועל פי התחזית יעברו בנתב״ג, בטיסות בינלאומיות מעל 1.8 מיליון נוסעים.  זאת כאשר רבים מהישראלים צפויים לצאת לחופשת חנוכה בחו״ל וגם לנצל את המבצעים של חברות התעופה לרגל פתיחתם של שווקי חג המולד בערים רבות באירופה.

ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לבצע את הרישום לטיסה מהבית ולהגיע לנמל התעופה לא יותר משלוש שעות לפני הטיסה.

בתוך כך, חברת אייר קנדה מסתערת על ארצות הברית ומרכז אמריקה ויוצאת בשלל מבצעי חורף ליעדים רבים בהם ניו יורק  (מ-612 דולר), סאן פרנסיסקו (מ-802 דולר), לוס אנג׳לס (מ-809 דולר), סיאטל (מ-822 דולר), לאס וגאס (מ-807 דולר) ועוד יעדים רבים. הטיסות הן דרך טורונטו כאשר את ביקורת הגבולות והמכס האמריקאי עושים בצד הקנדי ובכך חוסכים זמן יקר והמתנה בתורים ארוכים בכניסה לארה״ב. זאת כאשר המזוודות נשלחות ישירות ליעד הסופי.

תמונה בכותרת: אורן לוינטל