באתרים השונים העוסקים בתחום התעופה מבשרים על תחילת פעילותה של חברת תעופה איטלקית פרטית חדשה בשם ׳אירואיטליה׳ בקו שבין ברגמו לתל אביב בתדירות של 3 טיסות שבועיות החל מסוף חודש מרץ 2023. בתחילה הציעה החברה מחירי השקה מפתים מאוד שנכון לעכשיו עלו לאזור ה-260 אירו לטיסת הלוך ושוב מתל אביב לברגמו.

אבל רגע לפני שאתם לוחצים על הכפתור שמאשר את ההזמנה שלכם כדאי מאד שתקראו את הכתבה הבאה ותחשבו פעמיים. כי בשנים האחרונות כבר היו לנו לא מעט חברות תעופה חדשות, או מחודשות, שפתחו קווים לכל מיני יעדים ונעלמו מהשוק עוד לפני הטיסה הראשונה. האחרונה שבהן, בקו לישראל, היתה חברת TLV-AIR שהבטיחה טיסות מהמבורג לתל אביב ולאחר שמכרה לא מעט כרטיסים נעלמה מהשוק.

אבל לגבי חברת אירואיטליה, יש לנו לא מעט חששות. זאת משום שמדובר בחברת תעופה שיש לה 3 מטוסים ישנים בגיל ממוצע של כ-21 שנים. החברה רוצה לפתוח בתוך זמן קצר עשרות יעדים חדשים, שרובם יתחילו לפעול בחודש מרץ 2023 ואשר ברובם כבר פועלות חברות לוקוסט. החשש שלנו הוא האם הקווים האלה בכלל יתחילו לפעול. או במלים אחרות: האם הכסף שלנו יתעופף באוויר.

תראו, בקו שאמור להיפתח לתל אביב ב-26 במרץ פועלת כבר חברת ריינאייר עם 5 טיסות בשבוע, וגם חברת ארקיע מפעילה טיסה לשם. בקו שאמור להיפתח בין ברגמו למלגה ב-28 במרץ 2023 עם 3 טיסות שבועיות, ריינאייר מפעילה טיסה יומית. בקו בין ברגמו לולנסיה חברת אירואיטליה אמורה להפעיל החל מ-26 במרץ 4 טיסות שבועיות. ריינאייר מפעילה בקו הזה 3 טיסות יומיות. בקו בין ברגמו לאיביזה החברה מתכוונת להפעיל החל מה-28 במרץ 2 טיסות שבועיות. ריינאייר מפעילה 16 טיסות שבועיות. וכך נמשכת הרשימה.

תחשבו רגע. האם חברת התעופה תוכל להתחרות עם כל הטיסות האלה של ריינאייר או של חברות אחרות? אם תיכנסו לאתר של חברת התעופה תגלו כי המשרדים שלה נמצאים ברומא, כי הדרך היחידה ליצור איתם קשר היא באמצעות דואר אלקטרוני (למשרדים, לשרות לקוחות או למחלקת הדוברות).

מספר פניות שלנו לחברה באמצעות הדוא״ל המפורסם באתר טרם נענו. בעליה של חברת התעופה הם מארק בורגדה, צרפתי שמומחה בתחום הבנקאות במיגזר מימון חברות תעופה וגרמן אפרומוביץ, יהודי יליד בוליביה המחזיק באזרחות של מספר מדינות והונו נאמד בכמיליארד דולר.

פרטים נרחבים עליו תוכלו למצוא בוויקיפדיה, אף שהאתר אינו מעודכן.

את התשובה לשאלה אם לרכוש כרטיסים או לא אנחנו נשאיר פתוחה ונאחל לכל הרוכשים טיסה נעימה.