אתמול הודיעה חברת איסלנדאייר על כך שתפעיל טיסות ישירות מתל אביב לנמל התעופה קפלוויק (KEF, הסמוך לעיר רייקיאוויק). הטיסות מאיסלנד יהיו בימים ראשון, רביעי וששי וזמן הטיסה מאיסלנד לתל אביב יהיה כשבע שעות. הטיסות יאפשרו לישראלים לטוס לטייל באיסלנד אך גם להמשיך מאיסלנד בטיסות המשך לצפון אמריקה. בשל מיקומה הייחודי של איסלנד בין אירופה לארה״ב מהווה איסלנד תחנת ביניים מעניינת.

לאיסלנדאייר רשת טיסות נרחבת בין נמלי הבית שלה באיסלנד לצפון אמריקה עם 11 יעדים בארה״ב ועשרות טיסות שבועיות למדינות בארה״ב ולקנדה. בין היתר מפעילה החברה האיסנלנדית טיסות ישירות לבוסטון, ניו יורק, בולטימור, וושינגטון, אורלנדו, שיקאגו, מינאפוליס, דנבר, פורטלנד, סיאטל.

מבדיקה שלנו עולה כי איסלנדאייר תציע מגוון די רחב של טיסות המשך נוחות לצפון אמריקה גם עבור הקהל הישראלי. למעשה, במגוון מקרים תציע החברה האיסלנדית את טיסות הקונקשן הנוחות ביותר בהיבט של מחיר או זמן טיסה כולל. העצירה באיסלנד תחלק את זמן הטיסה לשני מקטעים כמעט שווים באורכם של כ-6-7 שעות.

חשוב לציין שהטיסות לצפון אמריקה מבוצעות ברובן על ידי שילוב של מטוסים צרי גוף כמו בואינג 737Max החדשים ומטוסי בואינג 767 ותיקים יותר. איסלנדאייר מחזיקה צי של 4 מטוסי 767-300 בגיל של 23.6 שנים לצד צי צעיר יותר של 16 מטוסי 737Max מדגמי -8 ו-9 בגיל ממוצע של 3.5 שנים.

את הטיסות לישראל יפעילו מטוסי המקס לצד צי מטוסי ה-757-200 של החברה שכולל 18 מטוסים ותיקים למדי בגיל ממוצע של כמעט 26 שנים, כאשר הותיק מביניהם בן 31.5 שנים.

כמו כן, חשוב להדגיש שמחירי הבסיס שמצויינים בכתבה כוללים זכאות לטרולי בלבד, אך לא כוללים כבודה לבטן המטוס, הושבה או אפשרות לשינוי או ביטול הכרטיס.

טיסות קונקשן מתל אביב לצפון אמריקה דרך איסלנד

מתל אביב לניו יורק תציע החברה טיסות קונקשן נוחות דרך רייקיאוויק. הטיסות יארכו סה״כ 15 שעות בהלוך וכ-13 שעות בחזור, עם עצירה קצרה של כשעה. הטיסות מתחילות ממחיר של 627$. מבדיקה שלנו עולה כי במקרים רבים תציע איסלנדאייר את טיסת הקונקשן הנוחה ביותר בהיבט זמן טיסה (פחות מ-15 שעות). המחירים באתר החברה מתחילים מ-640$.

גם מתל אביב לבוסטון תציע החברה טיסות קונקשן נוחות דרך רייקיאוויק. הטיסות לשני הכיוונים יארכו סה״כ פחות מ-15 שעות עם עצירה של כשעתיים. הטיסות מתחילות ממחיר של 627$. מבדיקה שלנו עולה כי במקרים רבים תציע איסלנדאייר את טיסת הקונקשן הנוחה ביותר לבוסטון בהיבט זמן טיסה הכולל.

מתל אביב לוושינגטון תציע החברה טיסות מתל אביב גם לשדה התעופה הבינ״ל בוושינגטון דולס (IAD) וגם לשדה בבולטימור (BWI). גם כאן יארכו הטיסות כ-15 שעות. במקרה של וושינגטון טיסות החזור יכללו קונקשן ארוך של 14-17 שעות באיסלנד. מדובר בקונקשן במהלך היום שיאפשר לנוסעים לצאת לטייל בעיר. המחירים לוושינגטון יחלו ב-670$.

מתל אביב לשיקאגו תציע החברה טיסות פעמיים בשבוע כאשר טיסת ההלוך תארוך כ-15 שעות, אך טיסת החזור כמו וושינגטון תכלול קונקשן ארוך באיסלנד. המחירים – החל מ-578$.

עוד תציע החברה טיסות עם קונקשן קצר בהלוך, אך ארוך בחזור לדנוור, מיניאפוליס, סיאטל ופורטלנד, טורונטו וונקובר.