מדיווח של נוסעים עולה כי טיסת LX257 מתל אביב לציריך שלשום (13.12) נחתה כאשר רוב המזוודות של הנוסעים נותרו מאחור בתל אביב ולא הועמסו על הטיסה. כמובן שחלק מהנוסעים המשיכו לאחר מכן בטיסות המשך של סוויס ליעדי נוספים.

נוסעים דיווחו לחדשות תעופה כי לאחר הנחיתה בשוויץ המתינו עבורם נציגים של חברת התעופה אשר עדכנו אותם על כך שהמזוודות לא הגיעו. נציגי חברת התעופה גם סייעו לנוסעים למלא טפסים בנוגע למזוודות שהושארו בתל אביב. 

בימים האחרונים שורר באירופה ובארה״ב מזג אוויר קיצוני שהביא עמו סופות שלגים, הצפות וסופות טורנדו. מצב מזג האוויר משפיע כמובן גם על עולם התעופה. בחלקים צפוניים של יבשת אירופה אף בוטלו טיסות ונסגרו לסירוגין שדות תעופה ביניהם השדה בדבלין. בריטניה הושפעה במיוחד מהמצב עם שיבושים מתמשכים של הטיסות מ/אל המדינה.

גם הטיסות מישראל לאירופה מושפעות מהמצב ובצעד בטיחותי החליטו בחברת התעופה סוויס על תדלוק נוסף של המטוס מה שייאפשר טווח טיסה ארוך יותר. כזכור, סוויס מפעילה לישראל בעיקר מטוסים צרי גוף קטנים ממשפחת האיירבוס A320 עם קיבולת מצומצמת.

מסוויס נמסר לחדשות תעופה כי לאור מזג האוויר הקיצוני ששרר באירופה התקבלה החלטה למלא כמות דלק נוספת על גבי המטוס. בחברת התעופה שיתפו אותנו כי לאור האמור לעיל החברה נאלצה להקטין את מספר המזוודות שהועמס על הטיסה. בעוד חלק מהמזוודות הועמסו על הטיסה המקורית, על פי חברת התעופה, שאר המזוודות הועמסו על הטיסה הבאה ונשלחו ליעד הסופי של הנוסעים.

תגובה
  1. ממש לא פעם ראשונה בסוויס, גם בתחילת החודש, בטיסה לציריך, קרה אותו הדבר, וכל הנוסעים נחתו בלי המזוודות.

Comments are closed.