אם אתם מתכוונים לשהות בארצות הברית במהלך תקופה חג המולד וראש השנה האזרחי כדאי שתדעו שנמלי התעופה יהיו עמוסים ביותר וכך גם הטיסות של חברות התעופה השונות.

חברת אמריקן איירליינס פרסמה את התחזית שלה לחופשת סוף השנה ממנה עולה כי החל ממחר ה-16 בדצמבר ועד ה-2 בינואר היא תטיס מעל עשרה מיליון נוסעים. לשם השוואה, הנתון הזה גבוה פי 2.6 מכל הנוסעים שהטיסה חברת אלעל בחודשים ינואר-נובמבר השנה.

מנתוני החברה עולה כי במהלך תקופה זו היא תבצע קרוב ל-92 אלף טיסות (91,971 טיסות), כי היום העמוס ביותר יהיה ה-27 בדצמבר בו החברה תבצע מעל 5,520 המראות ויום עמוס נוסף יהיה מחרתיים בו היא תבצע 5,514 המראות. אם אתם מחפשים יום רגוע במיוחד כדאי לכם לחפש טיסה בחג המולד עצמו, ה-25 בדצמבר בו מספר טיסות החברה יהיה ״רק״ 3,831.

בחברת התעופה מציעים ללקוחות להגיע לנמלי התעופה הרבה זמן לפני הצ׳ק אין, בין אם הם מגיעים עם מזוודות או בלי. זאת בעיקר בשל עומס צפוי באזורי הבידוק הבטחוני. על פי החברה, לנוסעים שטסים בטיסות פנים בתוך ארצות הברית מוצע להגיע לשדה לפחות שעה וחצי לפני מועד הטיסה ואילו לנוסעים בטיסות בינלאומיות ממליצים בחברה להגיע לשדה שעתיים לפני מועד הטיסה.

חברת דלתא איירליינס מצפה במהלך החגים (בין 17 דצמבר ו-3 בינואר) להטיס לפחות 7.8 מיליון נוסעים. נפח זה מייצג את הכמות הגבוהה ביותר מאז תחילת מגפת הקורונה ב-2019 עת שירתה החברה 9.3 מיליון נוסעים. מספר הלקוחות שתשרת החברה במהלך החגים יהיו יותר מכפול מאשר המספר אותו שירתה במהלך עונת החגים ב-2020.

ואילו חברת יונייטד הודיעה כי היא מצפה להטיס במהלך חגי סוף השנה (בין 16 דצמבר ו-3 בינואר) מעל 8 מיליון נוסעים ועל פי החברה מדובר בעונה העמוסה ביותר שהחברה חווה מאז תחילת מגפת הקורונה.