נוסעים עלולים להיתקע במטוסים וברציפים של נמלי התעופה באנגליה עם תחילתה של השביתה הגדולה, בסוף השבוע, של כ-1,200 בקרי גבול שדורשים תוספת שכר ושיפור תנאי העבודה.

השביתה הגדולה שתופסת מליוני נוסעים בדרכם לחופשת חג המולד וחופשת ראש השנה תשפיע על נמלי התעופה הית׳רו, גטוויק, מנצ׳סטר, בירמינגהם, קרדיף וגלזגו והיא תתקיים בשני שלבים. השלב הראשון יתחיל ביום ששי הקרוב (23 דצמבר) עד ה-26 בדצמבר בשעה 7 בבוקר. השלב השני יתחיל ב-28 דצמבר עד ה-31 בדצמבר.

גורמים בקרב האיגוד המקצועי שהכריז על השביתה אמרו כי נוסעים עלולים להיתקע במשך שעות בנמל התעופה וגם במטוסים שינחתו באנגליה ולא יהיה לאן להעביר אותם. יחד עם זאת קצינה בארגון ההגירה, גבולות ומכס אמרה כי במקרה קודם שבו הכריז האיגוד המקצועי על שביתה היענות העובדים לשביתה לא היתה מלאה והאירוע כולו הסתיים למעשה בעיכובים של כמה שעות בתורים לביקורת הגבול.

השביתה של יום שישי תסמן את שיאו של שבוע פעולות מחאה ברחבי בריטניה, עם אחיות, נהגי אמבולנסים, עובדי דואר, רכבות ואוטובוסים שיצאו לשבות בשל מחלוקות על שכר. פקידי נמל התעופה בלונדון מודאגים יותר מהגל השני של השביתות, לאחר חג המולד, משום שהוא ישפיע, על נופשים ששבים הביתה לאנגליה ואלה עשויים, כאמור, להיתקע במטוסים.

על פי הפרסומים, בנמל התעופה היתרו צפויים לעבור כ-125 אלף נוסעים בכל יום בין 30-28 דצמבר, בנמל התעופה גטוויק כ-60 אלף נוסעים ובנמל התעופה של מנצסטר כ-40 אלף נוסעים בכל יום. על פי הערכות חברת ניתוח נתוני התעופה Cirium במהלך ימים השביתה צפויות, על פי הנתונים, לפעול בנמלי התעופה בהם מדובר כ-10,000 טיסות שאמורות להטיס כשני מיליון נוסעים.