על פי דיווח ב-arstechnica, אמזון החלה לספק משלוחים בארה״ב באמצעות רחפנים. שירות Amazon Prime Air החל לפעול בשלב ראשון בצורה מצומצמת בקליפורניה ובטקסס, שם מספקת אמזון מספר קטן של חבילות ללקוחות באמצעות משלוח אווירי תוך שעה מההזמנה. מדובר בצעד משמעותי של שירות אמזון פריים אייר שהוכרז כבר בשנת 2013 

מטוס ללא טייס של שירות אמזון פריים אייר
מטוס ללא טייס של שירות אמזון פריים אייר

באוגוסט השנה קיבלה ענקית הקמעונאות אישור ממינהל התעופה הפדרלי (FAA) להשתמש ברחפנים למשלוחי חבילות, תחת תנאים מסויימים. המטען המרבי שהוגדר למשלוח Prime Air הוא 5 ק”ג, כשעל פי אמזון, 85% מהמשלוחים של החברה עומדים בתנאי זה.

תושבים של הערים הזכאיות בארה״ב כבר יכולים להירשם לשירות. לאחר ההרשמה אמזון מבצעת בדיקות ושולחת ללקוח אישור על כך שניתן לשלוח ללקוח משלוחים אוויריים בצורה בטוחה. לאחר ביצוע הזמנה, הלקוח מקבל זמן אספקה ​​משוער ופרטי מעקב.

על פי אמזון, הרחפן יטוס למקום המסירה המיועד, ינמיך לחצר האחורית של הלקוח וירחף בגובה בטוח ואז ישחרר את החבילה בבטחה ויעלה בחזרה לגובה להמשך הטיסה.

לשלב הניסיוני נבחרו לוקפורד, עיירה קטנה וכפרית של כ-3,500 תושבים, מה שהופך אותה למיקום אידיאלי למשלוחי רחפנים. עיירה נוספת שנבחרה היא קולג’ שנמצאת כ-160 ק״מ צפון-מערבית ליוסטון והיא ביתה של אוניברסיטת טקסס.

“המטרה שלנו היא לפרוס בבטחה את המל”טים שלנו בשמיים. אנחנו מתחילים בקהילות האלה ונרחיב בהדרגה את המשלוחים ללקוחות נוספים לאורך זמן”, אמרה נטלי בנקה, דוברת אמזון אייר אשר דיווחה לראשונה על השקת Prime Air.

אמזון משתמשת במטוסים זעירים ללא טייס (מזל״ט) מדגם MK27-2 עם שישה מדחפים שנועדו למזער גלי קול בתדר גבוה. נכון לעכשיו, החברה מתמקדת במעבר בטוח מעל הכל. בעוד המל”טים טסים באופן אוטונומי, תוך שימוש באלגוריתמים כדי להימנע ממכשולים כמו קווי חשמל וארובות, בשלב הראשון אמזון עוקבת אחר המשלוחים גם באמצעות עיניים אנושיות.