כלי תקשורת בלבנון מדווחים היום כי שני מטוסי איירבוס A321neo שחנו בשדה התעופה הבינלאומי בבירות נפגעו מירי תועה לעבר השדה. על פי הדיווח, שני המטוסים שייכים לחברת התעופה הלאומית Middle Eastern Airlines או בשמה המקוצר MEA. נכון לעכשיו המקרה טרם דווח באופן רשמי וטרם דווח על הנזקים שנגרמו למטוסים.

זו לא הפעם הראשונה שמקרה כזה קורה בדיוק באותו שדה תעופה. רק בחודש נובמבר האחרון נפגע מטוס מדגם דומה של חברת התעופה הלבנונית MEA מכדור תועה בשדה התעופה של ביירות. במקרה מחודש נובמבר נפגע המטוס בזמן הנחיתה בביירות לאחר טיסה מירדן, עם נוסעים וצוות בסיפון. הכדור אז פגע בגג המטוס וחדר פנימה. על פי חברת התעופה הלבנונית, איש מהנוסעים או הצוות לא נפגע, אך נגרם למטוס.

מחוקקת מקומית לבנונית בשם פאולה יאקובאן הייתה ככל הנראה על המטוס וצייצה בטוויטר כי יש לאסור “נשק בלתי חוקי”. היא פרסמה תמונה מתוך המטוס המראה חור כדור מעל תא המטען.

כבר בזמנו ציין מנהל חברת התעופה הלבנונית בפני לעיתונאים כי נמל התעופה הבינלאומי רפיק חרירי בביירות מתמודד לעיתים קרובות עם תקריות כאלה, בנוסף לציפורים שעפות באזור ומסכנות את מערך התעופה המקומי.

בכירי הממשל בלבנון הודיעו בזמנו כי יש לשים קץ לתופעת הירי בסביבת נמל התעפה הבינ״ל. שר הפנים בממשלת לבנון הזמנית, בסאם מאולאווי, הדגיש את הצורך לשים קץ לתופעת הירי בסביבת נמל התעופה הבינלאומי של ביירות.

ב-9 בדצמבר הוא התחייב לדון עם שירות הביטחון של נמל התעופה על חלק מפרצות האבטחה שנרשמו בתקופה הקודמת סביב שדה התעופה ובנושאים המאיימים על בטיחות התעופה, כמו ירי אקראי או כדורי תועה במקומות המקיפים את שדה התעופה.