תקרית בטיחות חמורה שלשום בשדה התעופה ניו יורק JFK כמעט הובילה להתנגשות בין מטוסים של חברות התעופה האמריקאיות דלתא ואמריקן איירליינס.

אירוע הבטיחות החמור קרה בזמן שמטוס 737 של חברת דלתא איירליינס החל להאיץ כחלק מתהליך ההמראה, כשבזמן הזה בקר תנועה אווירית הבחין במטוס 777 של אמריקן איירליינס חוצה את מסלול ההמראה שהוגדר לחברת דלתא. מיד לאחר מכן הופסק מיידית תהליך ההמראה של מטוס חברת דלתא. על פי הקלטות שפורסמו בטוויטר, בקר תעבורה אווירית הורה לטיסת דלתא להפסיק את ההמראה. צוות האוויר הפסיק את ההמראה ובכך מנע ככל הנראה תאונה חמורה.

טיסת דלתא DL1943 הייתה בתהליך המראה לקראת טיסה לסנטו דומינגו בזמן שטיסת אמריקן איירליינס הסיעה כהכנה להמראה ללונדון.

מהמידע הראשוני שקיים, עולה כי מטוס ה-777 של אמריקן איירליינס היה בדרכו להמראה ללונדון ממסלול 31L, למרות שהוקצה לו מסלול אחר להמראה – 04L. הטעות הזו הובילה לכך שהמטוס חצה מסלול פעיל שבו אמור היה להמריא המטוס של דלתא. עוד עלה כי המטוס של דלתא עצר את ההמראה במרחק של כ-1,000 רגל (כ-300 מטר) מהמטוס של אמריקן, כאשר המטוס של דלתא במהירות של 115 מייל לשעה (כ-185 קמ״ש).

בהקלטות שפורסמו בטוויטר מהקשר עם מגדל הפיקוח נשמעת קריאה דחופה של פקחי התעבורה האווירית לצוות האוויר של דלתא לבטל את ההמראה.

על פי דיווח ב-Insider, נוסעים בטיסת דלתא דיווחו על פאניקה וצרחות במטוס בזמן שהמטוס של דלתא החל בבלימת החירום מספר שניות לאחר תחילת ההאצה להמראה. הטייס שיתף את הנוסעים בכך שמטוס נוסף חלף לפניהם, מה שאילץ אותו להפסיק את ההמראה.

לאחר האירוע נדחתה טיסת דלתא והנוסעים הורדו מהטיסה והועברו ללינה לפני הטיסה החדשה שיצאה יום למחרת. טיסת אמריקן איירליינס לעומת זאת המריאה לאחר כ-20 דקות ללונדון.

ככל הנראה האירוע יחקר בחודשים הקרובים במהלכם יבדקו השיחות בקשר ונתונים נוספים לפני פרסום דו״ח רשמי על כל התקלות שהובילו לתקרית החמורה.