מהודעה שפרסם משרד הפנים הקטארי עולה כי מחזיקי אשרת כניסה לקטאר שהונפקה לקראת המונדיאל, יוכלו לבקר במדינה עד חודש ינואר 2024. לאור העבודה כי קטאר הייתה מחוייבת לאפשר לישראלים לבקר במדינה בתקופת המונדיאל, קיימים כיום אלפי ישראלים שמחזיקים באותה אשרה.

תזכורת – כל מבקר בקטאר בתקופת המונדיאל חויב להנפיק אשרת כניסה למדינה בשם Hayya שניתן רק לאחר רכישת כרטיס לאחד ממשחקי המונדיאל וכנגד הצגת אישור הזמנה ללינה במדינה.

כעת נראה כי מי שהנפיק את אותה אשרה לקראת המונדיאל יוכל לבקר שוב בקטאר עד סוף חודש ינואר 2024. ויותר מכך, מחזיקי האשרה יוכלו להגיע עם עד 3 בני משפחה או חברים למדינה באמצעות אופציית ה-״Hayya with me״ שקיימת באתר הרשמי של ויזת ה-Hayya.

התנאים לביקור במדינה, כפי שפורסמו על ידי משרד הפנים הקטארי, יהיו הצגת הזמנה ללינה במדינה, תוקף דרכון של 3 חודשים מרגע ההגעה לקטאר, ביטוח בריאות והצגת כרטיס טיסה הלוך ושוב. בכאן11 דווח כי משרד החוץ הישראלי הדגיש כי לאור היעדר היחסים הדיפלומטיים בין המדינות, ובשונה מתקופת המונדיאל, לא ינתנו שירותים קונסולריים לישראלים שיגיעו לבקר בקטאר.

חשוב להגיד שבעוד על פי הפרסום ינתן לכל מחזיקי Hayya להיכנס לקטאר, לא ידוע לנו על אישור רשמי מגורם קטארי על כך שישראלים יורשו גם הם להכנס ולא יופלו בכניסה למדינה ביחס לשאר מחזיקי האשרה. בתקופת המונדיאל קטאר הייתה מחוייבת לקבל ישראלים על פי ההסכם עם פיפ״א, אך כעת זה לא המצב ועל כן קיים סיכון מסויים לישראלים שיבקשו לבקר במדינה.