התחממות ביחסים התיירותיים בין ישראל לסלובקיה: החל מלוח טיסות הקיץ הקרוב יופעלו טיסות ישירות מתל אביב למספר יעדים בסלובקיה.

החל מחודש אפריל תפעיל חברת התיירות אופיר טורס טיסות ישירות לברטיסלבה, בירת סלובקיה. הטיסות יופעלו בין התאריכים 07.06-04.10.2023 בימי רביעי עם חברת Cyprus Airways. הטיסות ינחתו בשדה התעופה ברטיסלבה (BTS) ויארכו כ-3.5 שעות. כל הטיסות של אופיר טורס כוללות כבודה של 23 ק”ג וכבודת יד בשמקל 8 ק”ג כלולים במחיר הכרטיס.

טיסות ישירות לברטיסלבה של אופיר טורס
טיסות ישירות לברטיסלבה של אופיר טורס

לצד טיסות ישירות תציע אופיר טורס טיולים מאורגנים בשילוב עם טיול באוסטריה הסמוכה, חבילות נופש. עד היום ההגעה לברטיסלבה התאפשרה בעיקר באמצעות טיסה לוינה באוסטריה ונסיעה ברכב, ומעתה תתאפשר טיסה ישירה. מעכשיו ניתן יהיה לטוס גם ישירות לברטיסלבה ולשלב טיול באזור, כולל אוסטריה.

בנוסף, חברת התיירות ג׳נסיס תפעיל החל מחודש אפריל הקרוב טיסות ישירות לעיירה פישטני שנמצאת במחוז טרנבה שבסלובסקיה. העיירה נחשבת ליעד ספא מבוקש שמציע חוויה יחסית איכותית במחיר זול, יתרון משמעותי בעידן שבו המחירים לתייר באירופה ממשיכים לעלות. תחילה תופעל טיסה שבועית אחת מתל אביב, עם אופציה לטיסות נוספות בעתיד.

במסגרת כנס התיירות הבינלאומי IMTM שהתקיים ביומיים האחרונים בתל אביב נפגשנו עם מושל מחוז טרנבה שמסר לקהל הישראלי שהמחוז שבראשו הוא עומד מחכה לתיירים מישראל והזמין אותנו לחוות את המחוז. המושל סיכם את מה שהמחוז יכול להציע לנוסעים: להתרפא, לנוח, להנות מטבע עוצר נשימה והיסטוריה ולהנות מהקולינאריה המקומית.

מחוז טרנבה ידוע כמחוז הספא, היין והדבש של סלובקיה. המחוז ממוקם בחלק המערבי של סלובקיה ובסמוך לגבולות עם אוסטריה, הונגריה וצ’כיה. המחוז מחובר לערים המרכזיות הללו ברשת של כבישים מהירים ורכבות אקספרס. המחוז זוכה לתהילה בזכות מאגר מי השתיה הגדול ביותר באירופה ונהרות עם מים נקיים ומינרלים חיוניים לבריאות הגוף. מעיינות המרפא במחוז ואתרי הספא והבריאות הפכו לשם דבר באירופה. היינות המופקים במחוז משובחים וכך גם ייצור הדבש.

עיר המרחצאות פישטני, ידועה בעולם בזכות אתרי הספא המשובחים שלה, בוץ הגופרית הייחודי שבה ומי מעיינות המרפא הנובעים ממקורות גיאותרמיים. העיירה התפרסמה בשל המעיינות החמים ובוץ הגופרית, שהתגלו כבעלי סגולות מרפא. זאת בזכות ריכוז גבוה של גופרית, מימן, ברום ומגנזיום. למי המעיינות החמים ולבוץ ישנה השפעה רפואית חיובית על הסובלים מבעיות דלקתיות, בעיות שלד, בעיות במפרקים ובעיות עצביות ובזכותם התפרסמה העיירה לא רק באירופה, אלא בעולם כולו.