אל על הודיעה השבוע רשמית על פתיחת קו הטיסות הישיר מתל אביב לאיסטנבול במסגרת טקס חגיגית בתערוכת התיירות הבינלאומית IMTM. החברות הישראליות צפויות לחזור לטוס לטורקיה לראשונה לאחר 16 שנה על רקע התחממות היחסים בין טורקיה לישראל.

הטיסה הראשונה של אל על לאיסנטבול צפויה לצאת ב-30.3 ונכון לעכשיו הטיסות בקו זה יופעלו עד ה-27 באוקטובר 2023. הטיסות של אל על יצאו לאיסטנבול בימים ראשון, שני, חמישי ושישי. מכירת הכרטיסים לטיסות אלו החלה עם מחיר השקה של 199$ לכרטיס במחלקת תיירים Lite, ללא כבודה או השובה.

הטיסות יופעלו תחת המותג סאן דור של אל על, אך יצאו במטוסי 737-900 של אל על שזו בחירה מעניינת למדי שכן במטוסים אלו מותקנת מחלקת עסקים, לצד מחלקת תיירים. היות וסאן דור לא מפעילה מחלקת עסקים, הוחלט כי רוכשי כרטיס גמיש (FLEX) וחברי הנוסע המתמיד של אל על ממעמד זהב יוכלו לבחור במושבים אלו ללא תוספת תשלום. כמו כן, כל הנוסעים יוכלו לבחור במושב זה בתוספת תשלום, כאשר מבדיקה שלנו עולה כי באל על דורשים תוספת של 179$ לכיוון עבור מושב במחלקה זו.

למי שזוכר, זו לא הפעם הראשונה שאל על מציעה מושבי עסקים כחלק ממחלקת תיירים בטיסות שבהן לא מופעל שירות עסקים. זוהי הזדמנות מעולה עבור הנוסעים לקבל מושב משודרג, במיוחד עבור מי שלא מעוניין בכל היבטי השירות (ארוחות משודרגות, אלכוהול וכו׳).

מטוס השלום של ישראייר
מטוס השלום של ישראייר

אתמול (17.2) השיקה גם חברת ישראייר את טיסת הבכורה הישירה שלה לאיסטנבול, והייתה למעשה החברה הישראלית הראשונה שהפעילה טיסות לאיסטנבול מזה 16 שנה. במהלך טקס השקת הקו הודיע מנכ״ל ישראייר כי הטיסות הראשונות ישאו עמן ציוד הומניטארי לסיוע לנפגעי רעידת האדמה בטורקיה. כמו כן, חברת ישראייר הוסיפה מדבקה מיוחדת ל״מטוס השלום״ שלה עם דגלי ישראל וטורקיה.

גם ארקיע צפויה להשיק טיסות ישירות לאיסטנבול החל מה-26 בפברואר וכן הודיעה כי בחודש מרץ, לקראת תחילת עונת האביב וחופשת הפסח, היא תתחיל להפעיל גם טיסות לאנטליה. ארקיע תבצע 4 טיסות שבועיות לאיסטנבול ובהמשך, בהתאם להצלחת הקו תעבור לטיסה יומית.

כזכור, לאחר ההכרזה על הטיסות לטורקיה הודיעו כמעט כל חברות התעופה הישראליות כי מלבד איסטנבול, גם אנטליה נמצאת על הכוונת כיעד אפשרי בהמשך הדרך. להערכתנו, חברות הישראליות רוצות לבחון קודם את התחרות מצד החברות הטורקיות, שמפעילות בתקופות מסויימות גם 20 טיסות ביום לטורקיה. לאחר שהחברות הישראליות יוכלו להוכיח את ערכו של קו זה ישקלו הוספת תדירויות לאיסטנבול או הוספת קווים חדשים ליעדים חדשים כמו אנטליה.

“דווקא על רקע האסון הקשה שפקד את טורקיה לאחרונה, השקת קו כזה מהווה חיזוק השותפות והקשר בין שתי המדינות, אמר שגריר טורקיה בישראל מר שאקיר אוזקאן טורונלאר. יש עניין רב בהוספת כמות הטיסות מישראל לכלל יעדי טורקיה, אנחנו אוהבים תיירות ישראלית ומקווים לחזק את התיירות הטורקית הנכנסת לישראל”

הטיסות נמכרות  באתר אל על  ובאמצעות סוכני הנסיעות