מונטנגרו הופכת ליעד מרכזי יותר ויותר בקרב הקהל הישראלי וכעדות לכך – הגידול במספר הטיסות ובמספר החברות הישראליות שיפעילו טיסות השנה ליעדים שונים במדינה. וכעת נודע לנו כי גם אייר מונטגרו תחזור להפעיל טיסות שכר ישירות מתל אביב למונטנגרו, לאחר שהפעילה טיסות דומות בעונת הקיץ-אביב של 2022.

חברת אייר מונטנגרו מתכננת להפעיל טיסות ישירות בין תל אביב לפודגוריצה בעונת האביב-קיץ הקרובה, בין החודשים אפריל לאוקטובר. תחילה תפעיל החברה 3 טיסות שבועיות ובמהלך חודשי הקיץ תפעיל החברה 5 טיסות שבועיות. מדובר בגידול בפעילותה של החברה לעומת שנה שעברה אז הפעילה החברה 2 טיסות שבועיות באביב ושלוש טיסות בשבוע מחודש יולי. בחודשי החורף הפסיקה החברה את פעילותה בישראל.

היות ומדובר בטיסות שכר, כרטיסי הטיסה לא ימכרו דרך אתר חברת התעופה אלא דרך סיטונאי תיירות ישראלים בלבד. הטיסות כבר מופיעות להזמנה במנועי חיפוש טיסות כמו סקיי סקנר.

גם השנה אייר מונטנגרו תפעל במתכונת של טיסות שכר (צ׳ארטרים) אשר ישווקו על ידי סיטונאיות התיירות בישראל. כפי שפרסמנו בעבר, אייר מונטנגרו מעוניינת להפעיל טיסות סדירות מתל אביב אשר ימכרו ישירות על ידי החברה. עם זאת, היעדר הסכם תעופה מתאים בין המדינות מגביל את החברה בהפעלת קו שכזה בעת הנוכחית.

כזכור, בחודשים האחרונים הודיעו סאן דור (אל על) וישראייר שיפעילו טיסות ישירות לעיירת החוף טיווט שבמונטנגרו. ישראייר צפויה להפעיל טיסה שבועית אחת במהלך חודש אפריל ובין 5-7 טיסות שבועיות בין מאי לאוקטובר. סאן דור תפעיל בין ה-18 במאי ועד חודש אוקטובר 2 טיסות שבועיות. המשמעות היא שכבר בקיץ הקרוב יופעלו עד 14 טיסות שבועיות בין תל אביב למונטנגרו על ידי חברות התעופה הישראליות והזרות.

חברת אייר מונטנגרו הוקמה בתחילת שנת 2021 על ׳חורבותיה׳ של חברת מונטנגרו איירליינס, החברה הלאומית של מונטנגרו שפעילותה הושבתה בסוף שנת 2020 בשל ניהול כושל וצבירת הפסדים במשך שנים. לחברת אייר מונטנגרו 3 מטוסי אמבראר 195 וכן היא מפעילה מטוסי איירבוס צרי גוף בחכירה רטובה מחברות תעופה זרות.

על פי דו״ח של רשות שדות התעופה, בשנת 2022 ביקרו במונטנגרו 75,299 נוסעים, מספר שצפוי לגדול עם הגדלת היקף הטיסות הישירות בין המדינות.

תמונה: אגנס אוירינגל