חברת קוואנטס (Qantas) האוסטרלית חשפה אתמול אב טיפוס של מחלקה ראשונה ומחלקת עסקים שצפויות לפעול בקווים מאוסטרליה לניו יורק ולונדון החל מסוף שנת 2025. על פי חברת התעופה האוסטרלית, המחלקות עוצבו במחשבה על טיסות אולטרה ארוכות והן עוצבו יחד עם סטודיו אוסטרלי לעיצוב תעשייתי בשם Caon Design, וצוות רב תחומי של מדענים כולל מדעני שינה.

המחלקות יותקנו במטוסי ה-A350-1000 שרכשה קוואנטס כחלק מעסקת ענק של 150 מטוסי איירבוס. אותם מטוסים ישמשו את החברה אותה לטיסות בפרוייקט ״Sunrise”, פרויקט הטיסות האולטרה ארוכות של החברה. אותם מטוסים יהיו בתצורות מרווחות במיוחד ועם אחוז גבוה של מושבים במחלקות הפרימיום בשל אופי הטיסות.

סוויטות מחלקה ראשונה במטוסי איירבוס A350 של קוואנטס
סוויטות מחלקה ראשונה במטוסי איירבוס A350 של קוואנטס

במחלקה ראשונה יקבל כל נוסע חדרון פרטי עם מיטה, כורסא נוחה, ארון בגדים אישי, שולחן אוכל זוגי ומסך מולטימדיה ענק בגודל 32 אינצ׳ באיכות אולטרה HD. בשל גודלם של החדרים הפרטיים, התצורה תהיה 1-1-1, כלומר שלושה ״מושבים״ בלבד בשורה, עם 6 סוויטות סה״כ במחלקה.

מושבי עסקים במטוסי איירבוס A350 של קוואנטס
מושבי עסקים במטוסי איירבוס A350 של קוואנטס

גם במחלקת עסקים כל נוסע יקבל סוויטה פרטית עם גישה ישירה למעבר. כמו כן, לכל סוויטה תהיה דלת הזזה לפרטיות מירבית. כמו כן, לכל נוסע יהיה מושב שנפתח מיטה שטוחה של שני מטרים, שטחי אחסון (כולל מראה גדולה), טלוויזיה בעלת מסך מגע 18 אינץ’ אולטרה-גבוהה, שולחן אוכל גדול. מחלקת עסקים תהיה בתצורת 1-2-1 עם 52 מושבים.

מבחינת קישוריות – שתי מחלקות היוקרה יציעו גם מספר אפשרויות טעינה של מכשירים אישיים כולל טעינה אלחוטית. מטוסי ה-A350 יציעו גם אינטרנט אלחוטי של Viasat ללא עלות. המטוס יכלול גם קישוריות בלוטות’ המאפשרת לכל הלקוחות לחבר אוזניות התומכות בלוטות’ משלהם למערכת הבידור בטיסה.

בנוסף, יהיה במטוס אזור התרעננות ובריאות מרווח למדי עבור כלל הנוסעים. באזור זה יוכלו הנוסעים לקחת הפסקה מהישיבה הממושכת באמצעות תרגילי מתיחות שיוקרנו על מסכים. כמו כן יוכלו להנות מבר חטיפים בשירות עצמי.

בחודשים הקרובים צפויה החברה לחשוף גם את מחלקות התיירים (140 מושבים) ותיירים פרימיום (40 מושבים). יהיה מעניין לראות כמה תשקיע החברה בנוחות של הנוסעים גם במחלקות הפחות יוקרתית. כזכור, הטיסות בפרויקט “Sunrise״ טסות גם 17-18 שעות ברצף.