בשבוע שעבר הציגה אמירייטס, בפעם השלישית בתולדותיה, עדכון לצביעת צי המטוסים שלה. מצפייה בתמונות לא מדובר בשינוי מהותי אלא יותר עדכון ורענון של הצביעה הקיימת. ניתן להניח שאמירייטס מנצלת חלון הזדמנויות לפני תחילת המסירה של מטוסי הדור החדש שהזמינה מדגמי איירבוס A350 ובואינג 777X כדי לרענן את המותג ולקבל את המטוסים החדשים כבר בצביעה החדשה.

צביעה חדשה למטוסי אמירייטס
צביעה חדשה למטוסי אמירייטס

השינויים כוללים כיתוב גדול ומודגש יותר של שם החברה Emirates בזהב על גוף המטוס, על פי אמירייטס ב-32.5%. על בטן המטוס ימשיך להתנוסס המיתוג האדום האייקוני של החברה שהוצג לראשונה ב-2005. כתובת אתר החברה “Emirates.com” ירדה מהעיצוב.

בנוסף, נעשו שינויים עיצוביים בזנב ובקצות הכנפיים. דגל איחוד האמירויות על הזנב קיבל עיצוב תלת מימדי ויותר דינאמי מבעבר, וקצות הכנפיים נצבעו באדום עם הלוגו של האמירויות בקליגרפיה ערבית בצבע לבן. הצד הפנימי של קצוות הכנפיים נצבעו בצבעי דגל האמירויות כך שהנוסעים על הסיפון עם נוף לחלון יראו את דגל איחוד האמירויות מולם.

היסטוריית צביעת מטוסי אמירייטס

על פי אמירייטס, זהו העדכון השלישי של צביעת מטוסי אמירייטס לאורך השנים. הצביעה המקורית נחשפה עם השקת חברת התעופה ב-1985 וזכתה לרענון ראשון 14 שנים מאוחר יותר, עם מסירת הבואינג 777-300 הראשון של Emirates בתערוכה האווירית של דובאי ב-1999.

סר טים קלארק, נשיא Emirates Airline אמר: “אנחנו מרעננים את צביעת המטוסים שלנו כדי לשמור עליה מודרנית, מבלי לאבד את המרכיבים המרכזיים של הזהות שלנו כמו דגל איחוד האמירויות על זנב המטוס והקליגרפיה הערבית”.

המטוס הראשון שנצבע בצביעה החדשה של אמירייטס מטוס איירבוס A380 שנושא את מספר הרישום A6-EOE. המטוס יצא מצביעה במוסכן Emirates Engineering השבוע לאחר המהפך שלו. הטיסה הראשונה של המטוס עם הצביעה החדשה תהיה למינכן ב-17 במרץ כטיסת EK51.

הצביעה החדשה תיושם בהדרגה על פני שאר צי המטוסים הקיים של אמירייטס, כאשר 24 מטוסים, כולל 17 מטוסי בואינג 777, צפויים לקבל את הצביעה החדשה עד סוף 2023. כל מטוסי האמירויות החדשים, מהאיירבוס A350 הראשון שצפוי להיכנס לצי באוגוסט 2024 יפעלו מיידית עם הצביעה החדשה.

הצביעה המקורית של Emirates הוצגה בשנת 1985 ועוצבה על ידי חברת העיצוב הבריטית Negus & Negus. כל צביעות המטוסים מאז עוצבו על ידי צוותי עיצוב פנימיים של החברה. אמירייטס גם ידועה במגוון של צביעות מיוחדות ומותאמות אישית לאירועים ואישים מיוחדים כמו צביעת ה-50 של איחוד האמירויות הערביות והצביעה לכבוד אקספו 2020.