חברת ישראייר פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לשנת 2022. בתוך כך הציגה החברה שיא הכנסות היסטורי.

ישראייר הציגה התאוששות מוחלטת ממשבר הקורונה ואף גידול של כ-10% בתנועת הנוסעים בנתב”ג לעומת 2019. ישראייר דורגה כחברה החמישית בנתב”ג בכל הנוגע לתנועת נוסעים בנתב”ג כאשר האמור בא לידי ביטוי בגידול בנתח השוק שלה בנתב”ג. על פי הדו״ח של נתב״ג, את 2022 סיימה ישראייר עם 827,020 נוסעים ונתח של 4.3% מהיקף הנוסעים בנתב״ג.

ישראייר מדווחת כי רשמה הכנסות שיא בסך של כ-358 מיליון דולר, הגבוהות בכ-40 מיליון דולר מהכנסות החברה בשנת 2019. בתוך כך, הרווח הגולמי הסתכם בסך של 46 מיליון דולר וזאת על אף העובדה, כי מחירי הדלק למטוסים זינקו במהלך השנה בשיעור ניכר. בהשוואה לשנת 2019 התייקרו בכ-20 מיליון דולר. החברה רשמה רווח שיא נקי בסך 15 מיליון דולר, וזאת בהשוואה לרווח נקי של כ-4 מיליון דולר בשנת 2019.

נתון מעניין למדי מהדו״ח הכספי של החברה, נוגע לגידול בהכנסה מ״מוצרים נלווים״ – כלומר מוצרים תעופתיים נוספים לכרטיס הטיסה ביניהם הושבה, כבודה, מגן ביטול ועוד. על פי ישראייר, בשנת 2022 לבדה הכניסה החברה 12.3 מיליון דולר ממוצרים משלימים בלבד, לעומת 8.5 מיליון בשנת 2021 (שנת קורונה).

בישראייר מציינים כי הם רואים במוצרים הנלווים אפיק הכנסות משמעותי ובהתאם פועלים על מנת להרחיב את היצע המוצרים והנגשתם באתר האינטרנט של החברה. בתוך כך מדווחים על תכנון להרחיב את פרוייקט התקנת מושבי הפרימיום החדשים יחסית של החברה למטוסים נוספים. כזכור, בינואר 2022 הודיעה החברה על התקנת מחלקת פרימיום בחלק ממטוסיה. בעוד בעבר השתמשו בישראייר במינוח פרימיום, בדו״ח הנוכחי כבר שינו את המינוח למחלקת עסקים כאשר מהניסיון שלנו ניתן בהחלט למצב את המוצר החדש כמחלקת עסקים אירופאית.

בדו״ח הכספי מעדכנת החברה גם לגבי המשא ומתן לרכש חברת התעופה הצ׳כית Smartwings. על פי ישראייר, מתקיים ״משא ומתן מאומץ עם בעלי מניות Smartwings ,וזאת על מנת להביא למיצוי המשא ומתן מתוך מטרה להגיע להסכמות בדבר תנאי העסקה״. על פי ישראייר, שווי עסקה המשתקף מההצעה שהועבר לסמארטווינגס הינו בסך של 44 מיליון אירו שכולל 8 מיליון אירו בתוספת 12 מיליון אירו אשר ישמשו לפירעון חלקי של הלוואות בעלים קיימות ו-24 מיליון אירו על יתרת הלוואות הבעלים אשר לה מועד פרעון עתידי.

תמונה: spotter.tlv

תגובה
  1. לא מבין איך חברה עם כזה שרות גרוע מצליחה . צריך להיכנס לפס בוק ולהתרשם.

    1. בזכות אסטרטגיה מאוד ברורה להיות חברת תיירות ולא חברת תעופה. המיקוד שלהם במקום אחר

  2. הכל בזכות שהתחילה לשמור שבת,, זכרו איזה כותרות ענק היו בעתנים, כשקנה אותו יהודי שומר שב, וצעקו היא תפשוט רגל, לבנתיים ההפך הגמור קורה !! ואותו דבר הוא גם באל על, השבת מקור הברכה!!

    1. כן. אז תראה עכשיו בשעה 1500 יום שבת – שלוש טיסות של ישראייר נמצאת באוויר. אחת לרומא. אחת לאיסטנבול ואחת בדרך לישראל מגרנובל. אלהים רואה ותוהה.

Comments are closed.