חברת התעופה איזי ג’ט הזמינה חוות דעת של מומחים מתחום התעופה, החדשנות וההנדסה, על מנת לנסות לנבא כיצד עולם התעופה ייראה עוד חמישים שנה, עם ההתפתחויות הטכנולוגיות הצפויות. קבלו הצצה לעתיד התעופה על פי איזיג׳ט.

בדו”ח של איזיג׳ט חושפת החברה את התחזיות כיצד נטייל ונהנה מהחופשות שלנו בעוד 50 שנה. על פי חברת התעופה הבריטית, ההתקדמות הטכנולוגית תחולל מהפכה בחוויית הטיסה כולה, כולל בשדה התעופה עצמו.

  • על פי איזיג׳ט, מושבי המטוסים בעתיד יהיו מושבי המטוס יהיו ביו-מימטיים מבוססי חיישנים והם יתאימו את עצמם למבנה הגוף, הגובה והטמפרטורה של הנוסע על מנת לספק נוחות אולטימטיבית.
  • מערכת הבידור תהיה אופטי-אלקטרונית מכוונת ישירות לעיני הנוסע, ועוזרים אישיים דיגיטליים (קונסיירג’ים)  יהיו דבר שבשגרה בשנת 2070.
  • באשר למזון בטיסה הוא יודפס בתלת מימד וקצב פעימות הלב שלנו יהיה הדרכון שלנו.
העתיד על פי איזיג׳ט: דרכון ביומטרי ושערים ביומטריים בשדה
העתיד על פי איזיג׳ט: דרכון ביומטרי ושערים ביומטריים בשדה

דרכונים המבוססים על פעימות לב ודרכונים ביומטריים יחליפו את הדרכון המסורתי כך שנוסעים יוכלו לעבור ללא עיכובים בשדה התעופה. בדומה לטביעות אצבעות ולזיהוי על פי רשתית, החתימה הלבבית של כל אדם היא ייחודית. חתימות פעימות הלב והפרטים הביומטריים של הנוסעים יירשמו במערכת גלובלית באותו אופן שבו פועלת כיום טכנולוגיית סריקת טביעות אצבע.

העתיד על פי איזיג׳ט: מושבים שמתאימים את עצמם לנוסע
העתיד על פי איזיג׳ט: מושבים שמתאימים את עצמם לנוסע

מושבי מטוס ארגונומיים וביו-מימטיים יהפכו לנורמה. מושבים אלה יתאימו את עצמם למבנה הגוף כמו גובה, משקל והטמפרטורה של הנוסע. הם יספקו חוויית טיסה עם נוחות מירבית.

תכני הבידור בטיסה יוקרן ישירות מול עיני הנוסע, באמצעות מכשירים אופטו-אלקטרוניים, שיחליפו את המסכים שאנו מכירים היום או את הורדת הסרטים לפני הטיסה.

הנסיעה לחניון שדה התעופה תיעשה באמצעות מוניות אוויריות e-VTOL (מטוסים חשמלים שממריאים אנכית). הנסיעה לשדה התעופה תהיה מהירה ונוחה יותר מאי פעם, כאשר 85% מהנוסעים יגיעו באמצעות e-VTOL מבתיהם לטרמינל.

העתיד על פי איזיג׳ט: מדפסות מזון
העתיד על פי איזיג׳ט: מדפסות מזון

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, נראה התקדמות משמעותית גם בחוויית האירוח. מזון מודפס בתלת מימד יאפשר לנופשים להדפיס כל מה שהם רוצים לאכול לארוחות בוקר, צהריים וערב, תוך הפחתת בזבוז מזון.

מלונות תת קרקעיים חסכניים באנרגיה: כל חדרי המלון יהיו חדרים חכמים עם מיטות שמוכנות מראש עם מידת מוצקות המזרון, טמפרטורת הסביבה ומוזיקה מועדפת שתתנגן על סמך העדפות לפי בחירה בטרם ההגעה למלון. קונסיירג’ הולוגרפי אישי ילווה את הנוסעים כדי לספק מידע על היעד וסיוע במהלך שהותם. בתי המלון יתמשו באנרגיה המופקת מצעדי האורחים כדי לייצר חשמל.

בגדים בהדפסת תלת מידמד שניתנים למחזור ימתינו במלון והם ייתרו את הצורך במזוודות. המטיילים יוכלו להדפיס את הבגדים הנדרשים בחדרי המלון שלהם, המותאמים למידותיהם ולסגנון האופנתי שלהם. הבגדים יהיו ניתנים למחזור להנאת האורחים הבאים.

העתיד על פי איזיג׳ט: חליפות מציאות רבודה
העתיד על פי איזיג׳ט: חליפות מציאות רבודה

מסע בזמן: המטיילים ילבשו חליפות הפטיות באתרים היסטוריים באופן שתתאפשר להם חוויה תחושתית של מסע בזמן.

בהתייחס לדו”ח, מנכ”ל איזי ג’ט, יוהאן לונדגרן, אמר: “חדשנות היא ב-DNA שלנו ואנחנו תמיד מאתגרים את עצמנו לחשוב בגדול ולהסתכל איך אנחנו יכולים להפוך את הנסיעות לפשוטות יותר עבור אנשים בכל רחבי אירופה, גם היום וגם לדורות הבאים. מדרכונים ביומטריים של פעימות לב וכלה בחוויות חופשה בטיול בזמן, סביר להניח שנסיעות בשנת 2070 יהיו שונות ומרגשות מאוד”.