בשדה התעופה לונדון סיטי (LCY) הטמיעו שינוי משמעותי בהליכי האבטחה של השדה על ידי ביטול מגבלת הנוזל של 100 מ”ל. שדה התעופה משתמש כעת בסורקי כבודה מתקדמים המאפשרים לנוסעים לשאת כמויות גדולות יותר של נוזלים, עד כמות של 2 ליטר. בנוסף ייתאפשר להעביר מוצרי אלקטרוניקה במטען היד מבלי להוציא אותם מחוץ לתיק בתהליך השיקוף. מדובר במהלך תקדימי שהופך את שדה התעופה לראשון בבריטניה שמבטל את מגבלת הנשיאה של נוזלים בכבודת היד.

מדובר כמובן בשינוי משמעותי עבור הנוסעים ועבור הנהלת השדה, שכן הוא מייעל משמעותית את תהליך האבטחה, ומצמצם את הזמן ואת אי הנוחות שנוסעים חווים. כמו כן, מעתה יתייתר הצורך להפריד מוצרי טואלטיקה משאר המוצרים בכבודה. המהלך צפוי לייעל את תהליך הנוסע היוצא ובתקווה לקצץ משמעותית בזמן הטיפול בכל נוסע, בעיקר בעידן של ביקושי שיא.

נכון לעכשיו המהלך הוטמע בשדה לונדון סיטי שהוא קטן ופחות משמעותי ומשמש בעיקר לטיסות פנים במערב אירופה. עם זאת, על פי דיווחים שונים, גם שאר שדות התעופה במדינה צפויים ללכת בעקבותיו בחודשים הקרובים במטרה לשפר את חווית הנוסע. ההערכה היא כי גם נמלי תעופה נוספים באירופה צפויים לאמץ את המהלך בשנים הקרובות מה שייהפוך את חוויית הטיסה מ/אל אירופה לנוחה יותר.

נתב״ג הוא למעשה אחד מרשימה מצומצמת מאוד של שדות תעופה שלא מגבילים את הנוסעים לנשיאת נוזלים בנפח של 100 מ״ל בלבד.

בסך הכל, מדובר בהתפתחות משמעותית באבטחת נמלי תעופה, עם פוטנציאל לשנות את הדרך שבה הנוסעים נוסעים בנמלי תעופה. ביטול מגבלת הנוזלים של 100 מ”ל בנמל התעופה לונדון סיטי ללא ספק ישפיע לטובה על חווית הנוסעים ויסלול את הדרך לשינויים דומים בשדות תעופה אחרים.