חברת התעופה איזי ג’ט הודיעה על פתיחת מחזור 2023 של תוכנית הכשרת הטייסים של החברה, כאשר הפעם מקווים לגייס כ-200 טייסים.

תוכנית ההכשרה של איזי ג’ט מיועדת להכשיר טייסים מוסמכים לחברות תעופה מסחריות תוך כשנתיים. תכנית הכשרת הקרקע מועברת בלונדון גטוויק, מילאנו, בריסל או מדריד, ואימוני הטיסה בפיניקס שבארה”ב. עם סיום התוכנית, הבוגרים מתחילים את הקריירה שלהם בטיסות כקצין שני בטיסות איזיג’ט.

במקביל נמצאת קבוצה של צוערים שנבחרו בינואר 2022 בתהליך הכשרה. כעת איזיג׳ט פותחת את ההרשמה לתוכניות המתחילות מדצמבר 2023 ומסתיימות החל מ-2026. במהלך חמש השנים הבאות צופה איזי ג’ט לצרף מעל ל-1000 טייסים חדשים. החברה הודיעה כי היא ממשיכה במאמץ שלה לעודד אנשים מרקע מגוון להגיש מועמדות, כולל התמקדות בנשים טייסות.

כדי להגיש מועמדות לתוכנית ההכשרה לטייס של איזי ג’ט, המועמדים יצטרכו להיות בני 18 ומעלה עד תחילת ההכשרה ויצטרכו לספק תעודות המוכיחות שהם בעלי השכלה תיכונית עם לימודים מתמטיקה, אנגלית,  מדעים ו-2 מקצועות נוספים כאשר אין צורך בתארים גבוהים יותר. תוכנית ההכשרה מיועדת למועמדים ללא ניסיון טיסה או ניסיון טיסה מועט. היעד הוא שהטייסים יוכלו להפעיל מטוס נוסעים מסחרי תוך כשנתיים לאחר קורס הכשרה אינטנסיבי.

כמו כן, נדרשים המועמדים להיות בעלי אשרת עבודה באזור האיחוד האירופאי, עם ידיעה שוטפת של השפה האנגלית. המועמדים חייבים להיות מגובה של 157 ס״מ ומעלה.

יודגש כי לא מדובר בעסק זול. מבדיקה באתר של חברת CAE שמפעילה את ההכשרות עבור איזיג׳ט, עלות הקורס הכוללת עומדת על כ-100,000 יורו (כ-400,000 ש״ח). העלות כוללת את כל תהליך ההכשרה במתקני החברה, אך אינה כוללת ביטוחים, לינה בזמן ההכשרה וארוחות במתקני האימון.

קפטן דיוויד מורגן, סמנכ”ל התפעול של איזי ג’ט, אמר: “בראש סדר העדיפויות שלנו לאתגר את הסטריאוטיפים המגדריים של הקריירה כדי לעודד יותר נשים לבחור בקריירה כטייסת. אמנם אנו גאים בכך שהכפלנו את מספר הנשים שטסות איתנו בשנים האחרונות, אך אנו יודעים שתמיד יש מה לעשות כדי להגדיל את הגיוון על כל צורותיו בסיפון הטיסה ולכן אנו מחויבים להמשיך ולהוביל את הענף בכיוון הזה.״

כשעדיין רק כ-6% מהטייסים ברחבי העולם הם נשים, איזי ג’ט שואפת לשפר את חוסר האיזון המגדרי בתעשייה, על ידי עידוד נשים נוספות להצטרף לתוכנית פיילוט הצוערים שלה.