חברת פליי דובאי חשפה השבוע מחלקת ״עסקים פרימיום״ חדשה ומרשימה שקיבלה את השם “The Business Suite”. המחלקה החדשה תותקן במטוסי ה-737 של החברה ברבעון האחרון של 2023 ותפעל בעיקר בטיסות הארוכות של החברה.

מחלקת עסקים חדשה במטוסי ה-737 של פליי דובאי
מחלקת עסקים חדשה במטוסי ה-737 של פליי דובאי

מושבי העסקים החדשים של פליי דובאי הם למעשה סוויטות פרטיות עם דלת נגללת לכל נוסע על מנת להציע פרטיות מקסימאלית. בכך מצטרפת פליי דובאי לרשימה קצרה יחסית של חברות תעופה שמציעות מחלקות עסקים עם סוויטות פרטיות במטוסי צרי גוף (מעבר יחיד). במהלך הזה צפויה פליי דובאי להציע לנוסעי מחלקת עסקים בטיסות הארוכות של החברה נוחות דומה לזו שמוצעת במחלקות עסקים של מטוסים רחבי גוף.

המחלקה תותקן בחלק ממטוסי ה-737 של החברה עד סוף שנת 2023. במטוסים הרלוונטיים יותקנו 10 סוויטות עם גישה ישירה למעבר מכל מושב. זאת כאשר פליי דובאי צפויה להיות הלקוחה הראשונה של המושבים מדגם זה שפותחו יחד עם חברת Safran, מהיצרניות המובילות בעולם של מושבי מטוסים ו-JPA Design, חברת עיצוב בינלאומית.

מחלקת עסקים חדשה במטוסי ה-737 של פליי דובאי
מחלקת עסקים חדשה במטוסי ה-737 של פליי דובאי

המטוס הראשון הכולל את Business Suite החדש צפוי להצטרף לצי של פליי דובאי בנובמבר הקרוב. המחלקה החדשה תהיה זמינה בכשישה מטוסים עד הרבעון הראשון של 2024, בטיסות נבחרות ארוכות יותר ברשת הטיסות של החברה. הטיסות הארוכות ביותר של החברה עומדות על זמן טיסה של כ-6 שעות וכוללות יעדים בצפון מערב אירופה, אפריקה ותאילנד במזרח. כזכור, לא מזמן השיקה החברה גם טיסות לקראבי ופטאיה שבתאילנד.

מחלקת עסקים חדשה במטוסי ה-737 של פליי דובאי
מחלקת עסקים חדשה במטוסי ה-737 של פליי דובאי

מעבר לפרטיות גבוהה יציעו המושבים החדשים גם תאורת אווירה ״מרגיעה״, מסך מגע מובנה בגודל 17׳ ברזולוציית 4k ובלוטות׳ לטובת שימוש באוזניות אישיות.

מחלקת העסקים האחרונה שהציגה החברה - מושבים נשענים במקום מיטה
מחלקת העסקים האחרונה שהציגה החברה ב-2021 עם מושבים נשענים במקום מושבי מיטה

מדובר להבנתנו בסוג של שינוי כיוון. לאחר שבשנת 2017 הציגה החברה מושבי מיטה למחלקת עסקים, בסוף שנת 2021 הציגה החברה מחלקת עסקים ״נחותה״ יותר שכללה מושבים נשענים (Recline) שלא נפתחים לכדי מיטה. מאז פועלת פליי דובאי עם צי מטוסים שכולל שילוב של שתי המחלקות. כעת מציגה החברה מוצר יוצא דופן באיכותו ביחס למוצרים המוצעים במחלקות עסקים במטוסים צרי גוף.

לחברת פליי דובאי צי של 78 מטוסים, כולם ממשפחת מטוסי הבואינג 737:

  • 45 מטוסי 737Max8
  • 30 מטוסי 737-800
  • 3 מטוסי 737Max9