כארבע שנים לאחר מועד ההכרזה המקורי על הטיסות של ארקיע לגואה, החברה צפויה לחדש את קו הטיסות החל מחודש ספטמבר 2023.

החל מחודש ספטבמר תפעיל ארקיע טיסה שבועית מתל אביב לגואה בימי שלישי. על פי מערכת ההזמנות, טיסת IZ631 צפויה להמריא מתל אביב בשעה 20:20 ולנחות בגואה בשעה 04:30 ביום למחרת. הטיסה הראשונה צפויה להמריא מתל אביב ב-5 בספטמבר.  הטיסות צפויות להתבצע במטוסי האיירבוס A321LR של החברה.

כזכות, חידוש הטיסות מתאפשר בזכות מתן האישור של סעודיה ועומאן לטיסות ישראליות לטוס בשטח האווירי שלהן בדרכן מזרחה. בהתאם, זמן הטיסה הצפוי על פי מערכת ההזמנות עומדת נכון לעכשיו על כ-5:40 שעות טיסה. זאת לעומת זמן טיסה של כ-7 שעות ויותר במסלול הארוך יותר שעוקף את סעודיה ועומאן.

מבדיקה באתר ארקיע עולה כי המחירים מתחילים ב-342$ לכיוון בחודשים ספטמבר-אוקטובר או סה״כ 684$ לטיסת הלוך ושוב. לא מדובר במחיר זול במיוחד, למרות זמן הטיסה הארוך יחסית. עם זאת, כיום היצע הטיסות, גם טיסות קונקשן, מוגבל למדי ומבדיקה שלנו טיסות קונקשן אף יעלו יותר ברוב המקרים יותר מטיסה ישירה. לדוגמא, חברת גאלף אייר מציעה טיסות עם קונקשן של כ-3 שעות (סה״כ 10 שעות טיסה בהלוך/חזור) בבחריין  החל מ-600$.

גואה היא מחוז במערב הודו עם קו חוף המשתרע לאורך הים הערבי. גואה ידועה בחופים הציוריים בשילוב עם עלויות מחייה זולות יחסית ומזג האוויר הטרופי והנוח שלה.

כזכור, לפני מספר ימים הודיעה גם אל על על חידוש הטיסות הישירות להודו עם 6 טיסות שבועיות סה״כ להודו, עם טיסות לשני יעדים: דלהי ומומבאיי.