החל מחודש הבא, חברות התעופה הישראליות ישנו את המדיניות שלהן בכל הנוגע לכבודה הנכללת בכרטיסי הבסיס. עד כה ישראייר וארקיע אפשרו לכל נוסע להגיע עם מזוודת טרולי, אך החל מחודש יוני הנוסעים ידרשו להוסיף תשלום עבור כך.

ישראייר הודיעה כי כרטיסי טיסה שיירכשו החל מה-15.6 יכללו תיק גב/יד בלבד ללא תשלום (במידות של 40*30*20). לכך ניתן יהיה להוסיף מזוודת טרולי במחיר של 15$ לכיוון ברכישה מוקדמת (עד 10 שעות לפני הטיסה) או 20$ לכיוון בתשלום בשדה.

בצד החיובי, ישראייר תאפשר משקל גבוה יותר עבור מזוודות הטרולי – 10 ק״ג במקום 8 המותר כיום. בישראייר מדגישים כי השינוי לא תקף על טיסות פנים ארציות וכן על חבילות נופש, בהן יתאפשר לנוסעים להביא מזוודת טרולי ללא תשלום נוסף.

ארקיע הודיעה כי החל מה-1.7 ניתן יהיה לרכוש בנפרד מזוודת טרולי בעלות של 10$ לנוסע לכיוון בהזמנה מראש באתר או במוקד. בתשלום בשדה המחיר יהיה 15$ לכיוון. ארקיע תאפשר מזוודת טרולי במשקל של עד 8 ק”ג ובמידות של עד 25*45*56 ס”מ.

נכון לעכשיו, אל על/סאן דור טרם הודיעו על שינוי במדיניות הכבודה שלהם בהתאם לשינוי של ישראייר וארקיע.

בצעד האחרון מיישרות ישראייר וארקיע קו עם חברות האולטרה לואו קוסט הגלובאליות שמאפשרות גם הן נשיאת תיק גב בלבד במחיר הבסיס. זאת למרות שמחירי הטיסות של החברות הישראליות גבוהים משמעותית מאלו של חברות הלואו קוסט. חברות כמו ריינאייר ווייז אייר גובות תשלום על אותם שירותים נוספים כדי ״לחפות״ על העובדה שהמחיר הממוצע של כרטיס טיסה שלהן עומד על כ-50$ בלבד.

תגובה

Comments are closed.