חברת טראנסאוויה מודיעה על ביטול של כ-335 טיסות מאמסטרדם סכיפהול, איינדהובן ורוטרדם עד סוף יוני. ביטולי הטיסות משפיעים בעיקר על טיסות לשדות התעופה בספרד, פורטוגל ואיטליה, אך גם טיסות לישראל יושפעו.

חברת טראנסאוויה הודיעה כי הסיבה לביטול הנרחב היא חוסר זמינות של מטוסים. חברת התעופה ההולנדית, כמו חסרות נוספות, מתמודדת עם מחסור במטוסים כדי לעמוד בביקושים הגוברים. הביטול הנוכחי מגיע כבר לאחר גל ביטולי טיסות של החברה בחודשים אפריל ומאי.

על פי ספקית המידע OAG, בחודש אפריל רק 64% מהטיסות של טראנסאוויה דייקו, כלומר נחתו עד 15 דק׳ ממועד הנחיתה המקורי. מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי נכון לעכשיו טראנסאוויה צפויה להפעיל בין 4-5 טיסות שבועיות מתל אביב לאמסטרדם.

על פי אתר טראנסאוויה, במידה והטיסה שלכם בוטלה, מזמין הטיסה (הנוסע הראשי בהזמנה) יקבל על כך עדכון בהודעת אימייל. לרשות הנוסע תעמוד האפשרות להחליף את הטיסה למועד אחר או לקבל זיכוי. כמו כן באתר החברה מופיע כי במידה ולא תהיה טיסה קרובה זמינה, החברה תחזיר לכם את ההפרש לטיסה חדשה עם חברת תעופה אחרת, כל עוד ההפרש ״סביר ופרופורציונאלי״. את ההחזר ניתן לקבל באמצעות טופס יצירת הקשר באתר.

אנחנו ממליצים לקרוא את ההנחיות המלאות באתר האינטרנט הרשמי של טרנסאוויה. חשוב להדגיש כי אם הזמנתם את הטיסה דרך סוכן או אתר חיצוני כלשהו, הטיפול בשינוי נעשה דרכו בלבד. כמו כן, לעיתים ההודעה על הביטול מגיעה לסוכן ולא מועברת אליכם באופן אוטומט ועל כן, חשוב לבדוק באופן עצמאי את סטאטוס הטיסה שלכם.