אייר אינדיה הציגה לאחרונה לראשונה מחלקת תיירים פרימיום חדשה, מחלקה שהופכת פופולארית במיוחד בקרב חברות התעופה המסורתיות. תחילה תפעל המחלקה החדשה במספר מצומצם של מטוסים קווים, אך לחברה כוונות להרחיב את ההיצע בעתיד.

מחלקת תיירים פרימיום של אייר אינדיה. תמונה: אייר אינדיה
מחלקת תיירים פרימיום של אייר אינדיה. תמונה: אייר אינדיה

מחלקת תיירים פרימיום של אייר אינדיה תפעל תחילה בארבעה מטוסי בואינג 777-200LR, מתוך שבעה מטוסים שבשרות החברה מדגם זה. המחלקה תהיה זמינה בקווים שבין בנגלור לסן ופרנסיסקו ומומבאי לסן פרנסיסקו וניו יורק. מדובר בשדרוג מתבקש על רקע העובדה שטיסות ממומבאי ובנגלור לסן פרנסיסקו אורכות כ-16 שעות.

אייר אינדיה שואפת לתת מענה לביקוש הגובר לאותן מחלקות ביניים, המציעות נוחות משופרת ביחס למחלקת תיירים, אך מחיר מוזל ביחס למחלקות העסקים היקרות למדי.

המחלק החדשה מציעה מספר שדרוגים שנועדו לשפר את חווית הטיסה של הנוסעים:

  • ישיבה מרווחת: הנוסעים יקבלו מושב מרווח יותר עם מרווח נדיב יחסית לרגליים של כ-96 ס״מ
  • אוכל משופר: נוסעי אקונומי פרימיום יקבלו משקה פתיחה בעת העלייה למטוס, תפריט אוכל מורחב, כולל קינוחים ומבחר משקאות משודרג
  • בורדינג מוקדם: נוסעי מחלקת תיירים פרימיום יקבלו את האפשרות של עלייה מוקדמת למטוס
  • כבודה נוספת: הם גם נהנים מתוספת כבודה מוגברת, המאפשרת להם להביא עוד חפצים לטיול שלהם.
  • אביזרים נלווים: הנוסעים במחלקת הפרימיום יזכו לערכת אביזרים אישית יוקרתית ואוזניות משתיקות קול

כפי שניתן לראות, המחלקה מעוצבת שונה למדי מהעיצוב המסורתי של אייר אינדיה. הסיבה היא שמדובר במטוסים שהיו קודם לכן בבעלות חברת דלתא ונמסרו לחברת התעופה ההודית בסוף שנת 2022/תחילת שנת 2023. בחברת אייר אינדיה החליטו לאמץ את המחלקות הקיימות של דלתא, ככל הנראה על מנת להכניס את המטוסים לשירות מהר ככל הניתן מבלי להכנס לתהליך שדרוג ארוך.

מדובר בעוד צעד של אייר אינדיה לעבר שדרוג משמעותי של החברה תחת הבעלים החדש של חברת התעופה, חברת TATA. חברת התעופה אמורה לעבור מהפך משמעותי שכולל השקעה של כ-400 מיליון דולר, הכולל הצגת סוויטות מחלקה ראשונה חדשות לגמרי, מושבים חדשים למחלקת עסקים, והרחבת מחלקת התיירים פרימיום למטוסי 777 ו-787 נוספים.

היות וחברת אייר אינדיה כיום מפעילה לישראל רק מטוסי 787 דרימליינר, נכון לעכשיו לא תוצע מחלקת פרימיום בטיסות לתל אביב. עם זאת, אנחנו מאמינים שבעתיד מחלקת הפרימיום תגיע גם לכל או רוב צי מטוסי ה-787 ואז היא תוצע גם בטיסות מ/אל ישראל. השבוע פרסמה אייר אינדיה מחירי ״כסאח״ לטיסות מישראל למספר יעדים במזרח.

תגובה

Comments are closed.