חברת תעופה בריטית חדשה מודיעה כי רכשה מטוס איירבוס A380 לטובת פעילות טיסות טראנס אטנלטית החל משנה הבאה. המהלך הזה מגיע זאת אחרי מספר שנים שבמהלכן אף חברת תעופה לא הוסיפה את הדגם הזה לצי המטוסים שלה. 

חברת תעופה בריטית חדשה לטיסות טווח ארוך בשם גלובל איירליינס הודיעה כי רכשה מטוס איירבוס A380 ראשון. רכישת המטוס אמורה לאפשר הפעלת טיסות טרנס-אטלנטיות ראשונות כבר עד אביב 2024 ליעדים בארה״ב. כדי לאמת את הידיעה, החברה אף צרפה תמונה של מטוס ה-A380 הראשון עם לוגו החברה.

בכך תהיה גלובל איירליינס לחברת התעופה הראשונה שתפעיל את מטוס הסופרג׳מבו כמטוס ראשון בצי וגם הראשונה שמוסיפה את דגם זה לצי המטוסים שלה מזה שמונה שנים. במקביל מתקיים מירוץ של מספר חברות להחזיר את המטוסים האלו לשימוש (אמירייטס, איתיחאד, לופטהנזה) כדי לעמוד בביקושים בתקופת הקיץ, לצד ניסיונות של חברות כמו מלזיה איירליינס להיפטר מאותם מטוסים.

חברת גלובל איירליינס כל כך מאמינה במטוס הסופרג׳מבו שהיא אף בחרה לרכוש אותו ולא לחכור אותו, בסכום שלא פורסם, אך עומד על פי החברה על סכום עם 8 ספרות. זאת בזמן שחכירה עשויה להיות אופציה יותר הגיוניות לחברת תעופה צעירה. זאת במיוחד כאשר מדובר במטוס בגודל המדובר שאפילו חברות מסורתיות לעיתים מתקשות למלא. ולא רק זאת, חברת התעופה כבר הודיעה כי היא פועלת להוסיף מטוסי A380 נוספים לצי שלה, עם שלושה מטוסים נוספים שמועמדים להצטרף לצי.

ממעט המידע שקיים על התוכניות של החברה בנוגע למטוסי ה-A380 עולה כי הם צפויים להכיל כ-471 מושבים. מספר המושבים הנמוך ביחס לקיבולת האפשרית של המטוס (500-800 מושבים) מצביעה על כך שצפויים להיות בו לפחות 3 מחלקות, כולל מחלקה ראשונה. ייתכן ואף יהיו מרחבים ציבוריים למחלקות היוקרה, כמו הבר של אמירייטס. לצורך השוואה, לאמירייסט מטוסי A380 עם כ-490 מושבים בתצורת 3 מחלקות (ראשונה, עסקים ותיירים), עם הבר המפורסם והמקלחות למחלקות היוקרה.

ג’יימס אסקווית’, מנכ”ל ומייסד גלובל איירליינס, אמר כי “רכישת המטוס הראשון שלנו מוכיחה שאנחנו בדרך להשקת גלובל. השלב הבא הוא לשפץ ולהתאים את המטוס למפרט הגבוה שלנו, אשר ייספק ללקוחותינו את החוויה הטובה ביותר בשמיים כיום.״

חברת התעופה צפויה להשיק את פעילותה רשמית בקיץ הקרוב ובהתאם להציג את תכנית הפעילות שלה, רשת הקווים הצפויה ושותפויות בתעשייה.

תגובה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *