מקרה ביזארי שהיה מזכיר יותר קומדיית טעויות: זוג נוסעים עם ריינאייר נדרשו לשלם 45€ כל אחד בעבור כבודה עודפת. הכבודה: שקית מאפים שהביאו זוג הנוסעים לטיסה ממיורקה. 

ריינאייר ושאר חברות האולטרה לואו קוסט ידועות בתנאי הכבודה הנוקשים שלהן. למעשה, כל המודל העסקי של אותן חברות מבוסס על טיסות זולות (או זולות מאוד) ותוספות תשלום על מוצרים ושירותים נלווים. בהתאם, אותן חברות מקפידות מאוד על תנאי הכבודה המותרים לכל נוסע. בתגובה נוסעים בעולם מצאו מגוון דרכים יצירתיות יותר או פחות כדי להתחמק מתשלום על כבודה עודפת.

@beksinthecity

We were certainly not paying £50 when it actually DID fit in the bag 🥲😅 #ryanair #poland #travelhacks

♬ The Home Depot Beat – The Home Depot

אבל המקרה הבא מוזר במיוחד. חברת ריינאייר טענה ששני הנוסעים עברו את המשקל המותר בכבודת היד שלהם. זאת כאשר המשקל העודף היה שקית מאפים שהביאו איתם הנוסעים לטיסה. לטענת ריינאייר, המאפים היוו חריגה מהכבודה המותרת לכל נוסע שכוללת ברוב המקרים תיק גב יחיד בלבד, ורק אחד כזה שיכול להכנס מתחת למושב שמלפנים.

אם תהיתם, הבעיה נפתרה כשהנוסעים החליטו לזרוק את המאפים במקום לשלם את החיוב על הכבודה הנוספת. אבל הסיפור לא נגמר שם.

הרשויות באיים הבלאריים ראו במקרה פגיעה בכלכלה המקומית בכך שסיכנו את האפשרות שנוסעים יירכשו תוצרת מקומית. לאחר המקרה פנו הרשויות המקומיות לריינאייר בבקשה לקיים פגישה בנושא החיובים העודפים. יותר מכך, שר התיירות של האיים הבלאריים התבטא בנושא ואמר כי הפגישה זומנה כדי ״להגן את התוצרת המקומית ולהמנע מכל סוג של אפלייה״. כמו כן ציין השר כי הוא מקווה שהפגישה תתקיים כבר השבוע והנושא יפתר.

פוליטיקאי נוסף ממיורקה שלח מכתב לריינאייר ולרשות שדות התעופה של ספרד. הוא ציין בתגובה למקרה כי המפלגה הפוליטית שלו שלחה לריינאייר הודעה שמבקשת לאפשר לנוסעים לשאת עמם מוצרים שרכשו במיורקה מחוץ לשדה התעופה מבלי מגבלות או תשלום נוסף. זאת כשהמטרה היא להגן על היצרנים המקומיים במיורקה וספציפית במקרה הזה על המאפיות המקומיות.