חברת התעופה למטען אסטרל אוויאיישן (ASTRAL Aviation), שבסיסה בניירובי (קניה), תפעיל טיסת מטען שבועית מניירובי לנתב”ג באמצעות מטוס מטען בואינג B757F עם יכולת העמסה של עד 30 טון.

היום (יום שני) ביצעה חברת אסטרל את טיסת הבכורה שלה לישראל כשבשעה 15:00 נחת מטוס בואינג 757F בנתב”ג ובתוכו מטען במשקל 30 טון, מרביתו מורכב מאננסים וחלקו מדגים קפואים וטריים. מטוס המטען הבא שיגיע לישראל יהיה בואינג 767-200F עם יכולת העמסה של 45 טון.

חברת התעופת הקנייתית אסטרל מפעילה טיסות מטען שמחברות בין כ-50 יעדים באפריקה ליעדים במזרח התיכון, אפריקה ואירופה. החברה מפעילה צי של מטוסי פוקר 27-500 (7 טון), DC9F  (15 טון), ומטוסי בואינג 727-200F (22 טון), 757F (30 טון) ו-767-200F (45 טון). בנוסף לחברה 2 מטוסי 747-400F שמופעלים על ידי חברת Air Atlanta Icelandic.

כל אלו נועדו לשרת את חזון החברה לאפשר ליצואנים לשנע את מרכולתם ישירות למדינות ברחבי אפריקה, ללא צורך בתעבורה יבשתית משמעותית. 

חברת אסטל בחרה במסוף המטענים של ממן בנתב״ג, לנהל עבורה את הפריקה וההעמסה של מטוסי המטען שתפעיל החברה אל ומאפריקה דרך שדה התעופה הבינלאומי בניירובי (Jomo Kenyatta), זאת לצד  מתן כלל שירותי מסוף נוספים כמו אחסון מבוקר טמפרטורה, שחרור מכס ,שירותי תחנת מטען וכו’.

 הזכייה במכרז התקבלה לאחר שהנהלת מסוף המטענים נדרשה לעמוד בסדרה ארוכה של מבדקים בתחום שרשרת הקירור ובעיקר שינוע מוצרי חקלאות ודגים טריים בטווחי טמפרטורות שונים. בנוסף בחרה החברה בשרותיה של קבוצת לאופר להעניק שרותי קרקע למטוסיה בנתב”ג.

 אורן סנדרוסי מנכ”ל מסוף המטענים של ממן: ״אני מודה לחברת ASTRAL Aviation על הבעת האמון בנו. מדובר בחותמת המעידה על תהליכי השיפור וההתייעלות שביצענו במסוף בתחום שרשרת הקירור והטסת מטענים חריגים בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר הנהוגים כיום וללא ספק משנים את הסטטוס קוו הקיים בענף”.

תמונה: שי כהן