בשבוע שעבר התקיימה הטיסה המסחרית הראשונה של מטוס איירבוס A380 סופרג׳מבו של לופטהנזה מאז שכל הצי קורקע לפני כשלוש שנים בתחילת מגפת הקורונה. לופטהזנה הודיעה מוקדם יותר כי תחזיר את המטוסים לקראת עונת הקיץ על מנת לעמוד בשיאי הביקוש לטיסות בזמן שהיא ממתינה למסירות של מטוסים חדשים שאספקתם מתעכבת.

טיסת ה״בכורה המחודשת״ של מטוסי ה-A380 של לופטהנזה ממינכן לבוסטון
טיסת ה״בכורה המחודשת״ של מטוסי ה-A380 של לופטהנזה ממינכן לבוסטון

מטוס ה-A380 הראשון של לופטהנזה חזר לשירות בטיסת LH424 של לופטהנזה ממינכן לבוסטון בתאריך ה-1 ביוני. המטוס אוחסן עד לפני כחצי שנה בשדה תעופה לאחסון ארוך טווח למטוסים בספרד ומאז עבר תהליכי חזרה לשירות, כולל בדיקות תחזוקה במילה ומספר טיסות ניסוי בתוך אירופה.

חזרתם של מטוסי הסופרג׳מבו לשירות תאפשר ללופטהנזה להגדיל את היצע המושבים בכל טיסה, בדגש על מחלקות היוקרה. במטוסים אלו שמונה מושבי מחלקה ראשונה בתצורת 1-2-1, 78 מושבים במחלקת עסקים בתצורת 2-2-2, 52 מושבים פרימיום אקונומי ו-371 מושבים במחלקת תיירים.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר, לופטהנזה הציבה את מטוסי הסופרג׳מבו החל מיוני בטיסות בין מינכן לבוסטון (טיסת. LH424). החל מתחילת יולי, תפרוס החברה את המטוסים בטיסה יומית ממינכן לניו יורק JFK (טיסת LH410). החל מלו״ז הטיסות לחורף יפעיל מטוס הענק גם טיסות ממינכן ללוס אנג׳לס (טיסת LH452), החל מה-5 באוקטובר. החל מה-28 באוקטובר יפעיל גם טיסה יומית ממינכן לבנגקוק (LH772).

עד סוף השנה צפויה לופטהנזה להפעיל סה״כ ארבעה מטוסי A380 מהשדה במינכן, עם תכנית להוסיף שניים נוספים עד סוף השנה הבאה.

מטוסי הסופרג׳מבו צפויים להעניק לנוסעים נוחות עדיפה, במיוחד ביחס למטוסי האיירבוס A340 המיושנים שאותם יחליף בחלק מהקווים.

באמצע חודש יולי צפויה להצטרף ללופטהנזה גם חברת איתיחאד שצפויה גם היא להחזיר את מטוסי הסופרג׳מבו לשירות. המטוסים של חברת התעופה האמירתית יפעלו תחילה רק בקו מאבו דאבי ללונדון.