אחרי עסקאת הענק של חברת אייר אינדיה, מדיווחים בימים האחרונים עולה כי חברת הלואו קוסט ההודית IndiGo נמצאת במשא ומתן לעסקאת רכש המטוסים הגדולה בעולם שצפויה לכלול 500 מטוסים צרי גוף ממשפחת האיירבוס A320.

חברת אינדיגו היא חברת התעופה הגדולה בהודו שמחזיקה בכ-57% מהפעילות בשוק המקומי, יותר מחברת התעופה הלאומית אייר אינדיה. החברה מפעילה כ-312 מטוסים, רובם (272) ממשפחת ה-A320. לאחרונה חכרה החברה לראשונה גם מטוס רחב גוף מדגם בואינג 777 במטרה להפעיל אותו בקווים עם ביקוש גבוה, כמו בקווים לאיסטנבול. בהקשר זה, באותם דיווחים נמסר כי אינדיגו עדיין מקיימות שיחות עם איירבוס ובואינג על רכישה של 25 מטוסים רחבי גוף. האופציות שעלו הן בואינג 787 או לחלופין איירבוס A330neo.

כזכור, בחודש פברואר האחרון שברה אייר אינדיה שיא עולמי עם הזמנת ענק של 470 מטוסים, כולל 250 מטוסי איירבוס ו-290 מטוסי בואינג. כאשר תוכרז באופן רשמי העסקה של חברת אינדיגו, היא צפויה לשבור שיא היסטורי נוסף של הזמנת שיא בעסקה יחידה. שווייה המוערך של העסקה, על פי מחיר המדף של המטוסים, עומד על כ-50 מיליארד דולר. כמובן שאינדיגו תקבל הנחה משמעותית, שתגיע על פי דיווח של אנליסטי תעופה לעד כ-50% משווי העסקה הכולל.

אינדיגו היא כבר אחת מהלקוחות הגדולות בעולם של איירבוס והיא גם צפויה להיות אחת מהלקוחות הראשונות של מטוסי ה-A321XLR, המטוסים צרי הגוף בעלי טווח ארוך.

כפי שדיווחנו בעבר, גם ישראל נמצאת ברשימת היעדים האפשריים של חברת אינדיגו. על פי הידוע לנו, טיסות לישראל ישקלו לאחר הגעתן של מטוסי A321neo חדשים שהוזמנו. הגעה של חברת אינדיגו לישראל תהווה נקודת מפנה שתוכל להוזיל משמעותית את הטיסות מישראל להודו, שוק שנשלט עד היום על ידי אייר אינדיה אליה תצטרף בקרוב חברת אל על.