חברת אל על מודיעה כי כחלק מתהליך שיפור השירות בטיסה, החברה התקינה אינטרנט אלחוטי במטוס 737 ראשון, בנוסף להגדלת היקף התכנים במסכי המטוסים ובסטרימרים.

שירות ה-WiFi של חברת Viasat, שהיה זמין בעבר בצי מטוסי ה-737 של אל על, הוסר ממטוסים אלו כבר בשנת 2021 בהנחיית רשות התעופה הפדרלית (FAA) של ארה״ב. הסיבה הייתה פוטנציאל לנזק שיכול להיגרם למבנה המטוס בעקבות היתלשות אפשרית של האנטנה במקרה קיצון.

מאז המקרה הפסיקה אל על להציע אינטרנט אלחוטי במטוסי ה-737 אלא רק את מערכת ה-Dreamstream שמאפשרת סטרימינג של תכנים למכשיר האישי של הנוסע, מבלי חיבור ישיר לאינטרנט. אל על תכננה להחזיר בהדרגה את השירות למטוסי ה-737 כבר בסוף שנת 2022, מהלך שלא הבשיל.

כעת מודיעה אל על כי החזירה את שירות ה-WiFi למטוס 737 ראשון מאז המקרה. מדובר במטוס 737-900ER שנושא את מספר הרישום 4X-EHC. מדובר בשלב ראשון ואופטימי בדרך להחזרת הגלישה בשאר צי מטוסי ה-737 בעתיד.

במקביל מציעה אל על שירותי גלישה באינטרנט בכל צי מטוסי ה-787 וגם במטוס 777 יחיד, זה הנושא את רישום 4X-ECB.

איך תדעו אם בטיסה הקרובה שלכם יש אינטרנט? במידה ובכרטיס הטיסה מצויין כי אתם טסים במטוסי ה-787 אז תוכלו לדעת שיש אינטרנט בטיסה הקרובה שלכם. במידה ואתם טסים במטוס 777 או 737, תוכלו לברר מה מספר הרישום של המטוס בו אתם טסים באמצעות הזנת מספר הטיסה באתר flightradar24.com סמוך לזמן הטיסה. במידה ומספר הרישום הוא EX-EHC או 4X-ECB ככל הנראה יהיה אינטרנט בטיסה. כמובן שייתכנו שינויים של הרגע האחרון בהתאם לשיקולים מבצעיים.

חשוב לציין כי אל על מציעה את שירותי האינטרנט שלה בטיסות לאירופה, דובאי וצפון אמריקה והם לא זמינים בטיסות לאפריקה והמזרח הרחוק.

העלות של תכנית הבסיס שכוללת גישה לאפליקציות התכתבות בלבד (וואטסאפ/מסנג׳ר) עומדת על 3.99$ לנוסע למקטע טיסה בטיסות לאירופה או 5.99$ בטיסות לצפון אמריקה.

העלות של תכנית הסושיאל שכוללת בנוסף גם גישה לדואר אלקטרוני, גלישה חופשית באתרים, אפליקציות וצפייה בסרטונים קצרים​ עומדת על 6.99$ בטיסות קצרות לאירופה / 9.99$ בטיסות ארוכות לאירופה / 14.99$ בטיסות לצפון אמריקה.

העלות של התכנית העסקית כוללת בנוסף גם צפייה בסרטים, האזנה למוסיקה וחיבור ל-​VPN​ ועולה בהתאמה 12.99$/19.99$/24.99$.

את כל התכניות ניתן לרכוש גם בנקודות הנוסע המתמיד. נוסעי מחלקת עסקים זכאים לתכנית העסקית ללא תשלום.