נמל התעופה הית’רו, אחד מנמלי התעופה העמוסים ביותר בעולם, צפוי לעמוד בפני שיבושים משמעותים עקב שורה של שביתות שמתכננים עובדי מערך האבטחה של השדה במהלך הקיץ. איגוד העובדים אישר שיותר מ-2,000 מחבריו ישתתפו בשביתות, שיימשכו 31 ימים, בין ה-24 ביוני עד ה-27 באוגוסט.

שביתות אלו אמורות לחפוף עם תחילת עונת השיא – כולל חופשת הקיץ וחופשות בית הספר, מה שעלול להשפיע על תוכניות של נוסעים רבים​. בשביתות צפויים להשתתף קציני אבטחה הממוקמים בטרמינל 3 ובטרמינל 5. העובדים שיישבתו אחראים על בדיקת נוסעים ומטען, וסריקה תוצאות הרנטגן. על כן בימי השביתה צפויים תורי הביטחון בשדה להתארך.

מספר חברות תעופה, כולל וירג’ין, האמירויות, קטאר, יונייטד, אמריקן, דלתא ובריטיש איירווייס, צפויות להיות מושפעות מפעולות השביתה. שתיים מהחברות – וירג׳ין ובריטיש, מפעילות טיסות ישירות מישראל ללונדון הית׳רו וייתכן שהנוסעים של אותם חברות יושפעו, בעיקר בדרכם מלונדון לישראל.

בהית’רו ממליצים להגיע שעתיים לפני טיסות קצרות ושלוש שעות לפני טיסות ארוכות, אך לא מוקדם יותר. חשוב לשים לב שבמהלך ימי השביתה, נוסעים יורשו לקחת רק שני פריטי כבודת יד דרך האבטחה.  כמובן שתורי הביטחון בשדה התעופה בימים אלו צפויים להיות ארוכים מהרגיל.

לנוסעים דרך הית’רו בימי השביתה נמליץ לבדוק את סטאטוס הטיסה לפני היציאה לשדה התעופה במקרה של שינויים כלשהם של הרגע האחרון. את הבדיקה יש לעשות גם באזור האישי באתר חברת התעופה וגם בלוח הטיסות של שדה התעופה עצמו.

השביתות הן חלק ממחלוקת ארוכת שנים על שכר. בליבת המחלוקת עומדת העובדה שקציני הביטחון של הית’רו מקבלים שכר נמוך מעמיתיהם בשדות תעופה אחרים בבריטניה​.

דובר שדה התעופה הית’רו הבטיח לנוסעים שבשדה יעשו כל שביכולתם כדי למזער את ההפרעות של השביתה לפעילותה התקינה של השדה בכדי שהנוסעים יוכלו ליהנות מחופשת הקיץ שלהם.

ימי השביתה הצפויים:

24, 25, 28, 29, 30 ביוני
14, 15, 16, 21, 22, 23, 24, 28, 29, 30, 31 ביולי
4, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 24, 25, 26, 27 באוגוסט​

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *