אל על מודיעה היום כי לאור הביקוש לטיסות מתל אביב לטוקיו היא תגביר את מספר הטיסות השבועיות לשלוש טיסות החל ממרץ 2024. הטיסות ימשיכו להתקיים במטוסי 787 דרימליינר עם שלוש מחלקות – עסקים, פרימיום ותיירים. משך הטיסה הוא כ-11 שעות.

כזכור, בחודש מרץ 2023 השיקה אל על את קו הטיסות הישיר היחיד מתל אביב ליפן אחרי שלוש שנים עיכוב בשל מגפת הקורונה. עד כה פעל הקו בתדירות דו שבועית אבל כעת לנוכח הביקוש צפוי לגדול לתדירות של שלוש טיסות בשבוע.

כמו כן, אל על חתמה השבוע על הסכם שיתוף קוד עם חברת התעופה היפנית  ANA, אול ניפון איירוויז. השותפות תחל באביב 2024 במסגרתה ANA תספק את קוד הטיסה NH לטיסות אל על בקו תל-אביב-טוקיו (נריטה) ואל על תספק את הקוד LY לטיסות נבחרות בקווי חברת ANA לרבות בטיסות פנים ביפן. כלומר, הלקוחות של ANA יוכלו לרכוש ממנה ישירות כרטיסי טיסה מטוקיו לטיסות שיופעלו על ידי אל על. מאידך, לקוחות אל על יוכלו להזמין ממנה שילוב של טיסה לטוקיו עם אל על וטיסות המשך עם ANA למגוון יעדים ביפן, על כרטיס אחד.

בנוסף, חברות התעופה צפויות לחתום על הסכמי מועדון נאמנות במטרה להעמיק את ההטבות לחברי המועדון של שתי החברות הטסים בין ישראל ויפן. החברים במועדונים צפויים בנוסף ליהנות משירותי פרמיום ומהטבות פרמיום הדדיות.

ANA המשתייכת לברית התעופה סטאר אליאנס היא אחת החברות המוערכות בעולם כשהיא שמה דגש על שירות מהמעלה הראשונה. מאז 2013 זכתה החברה בדירוג 5 כוכבים מטעם SKYTRAX בכל שנה, זאת לצד זכייתה בתארים נוספים בזירה הבינלאומית גם בתחום של קיימות וסביבה.