מאז שהחלה ההתאוששות ממגפת הקורונה חלו מספר שינויים בתנאי כרטיסי הבונוס של אל על, בדגש על תנאי השינוי והביטול. תזכורת: כרטיסי בונוס הם כרטיסים שנרכשים בנקודות, בתוספת תשלום במזומן של מיסים והיטלים.

השינוי הראשון נוגע לדמי השינוי של כרטיסי בונוס. משיחה שלנו עם שירות הלקוחות של אל על עולה כי החל ב-31.3, כל שינוי תאריך של כרטיס בונוס כרוך בתשלום. שינוי של כרטיס בונוס ליעדי אירופה קצרי טווח למשל עומד על 30$ לכל פעולת שינוי. זאת כאשר עד כה השינויים בוצעו ללא עלות.

כמו כן, העלו באל על את דמי הביטול של כרטיסי בונוס. מבדיקה שלנו באתר אל על עולה כי ביטול כרטיס בונוס לפריז יעמוד על 70$ וביטול כרטיס לניו יורק על 150$. זאת לאחר שבמהלך תקופת הקורונה הציעה אל על תנאים משופרים לכרטיסי הבונוס, כולל אפשרות ביטול תמורת 20$. היה מדובר בהטבה מעולה לנוסעים שאיפשרה גמישות עדיפה.

חשוב להגיד שהמחיר של כרטיסי בונוס במקרים מסויימים עומד על פחות מ-70$, ועל כן דמי הביטול יכולים להגיע למחיר של הכרטיס ואף יותר. לדוגמא, כרטיס בונוס לכל יעדי אירופה יעלה בין 40$-120$. היתרון במקרים כאלו הוא שהנוסע יוכל לקבל חזרה את נקודות הנוסע המתמיד ששילם תמורת הכרטיס.

חשוב להגיד שחברי מועדון הנוסע המתמיד במעמדות היוקרה (פלטינה וטופ פלטינה) פטורים מדי ביטול כרטיסי טיסה עד ליום ה-31.08.2023.

לשם ההשוואה, גם בחברות הזרות גובים דמי שינוי וביטול כרטיסי בונוס כלהלן: בבריטיש איירוייז כל שינוי או ביטול יעלה 55$. באייר פראנס יגבו מכם 50 יורו על שינוי או ביטול ובאמירייטס יגבו עד 25$ על שינוי או 75$ על ביטול.

יצוין, כי נכון להיום תנאי השינוי והביטול של כרטיסי בונוס לא מפורסמים לנוסעים באופן מרוכז באתר אל על. בעמוד המפרט אודות כרטיסי בונוס באתר חברת התעופה מצוין כי ״תנאי כרטיסי הבונוס, לרבות תנאי שינוי, ביטול  או אי התייצבות לטיסה, מפורטים במעמד הזמנת כרטיס הבונוס ולפני רכישתו״. ואכן, במעמד הזמנת כרטיס בונוס נדרש הנוסע לאשר את תנאי הכרטיס ושם יש לינק שמאפשר לראות את תנאי השינוי והביטול.

עם זאת, לאחר השלמת תהליך ההזמנה, תנאי השינוי והביטול אינם שקופים ללקוח. תנאי השינוי/ביטול לא מופיעים בסיכום ההזמנה וגם לא באזור האישי באתר אל על. על כן הלקוחות נדרשים לפנות לשירות לקוחות כדי לברר ולבצע פעולות.

תגובה

Comments are closed.