אל על מודיעה היום כי חברת AFG האמריקאית תקים עבורה 4 מתקני סימולטור בישראל של דגמי בואינג 787 ו-737. הפעלת הסימולטורים במתקן צפויה להתחיל בחציון השני של שנת 2023.

בחודשים הקרובים יוקם עבור אל על מתקן סימולטורים לטיסה על ידי חברת AFG האמריקאית, עם סימולטורים עבור ציי מטוסי ה-787 וה-737 שמופעלים על ידי אל על. הסימולטורים ישמשו להכשרת ואימון טייסי החברה בהתאם לרגולציה הישראלית והעולמית. טייסים בענף התעופה האזרחי נדרשים לקיים מספר אימוני סימולטור בכל שנה כדי לשמור על כשירות, כאשר הנהלים המוקפדים דורשים אימונים בסימולטור תלת מימדי ומתנועע. טייסים רבים בישראל ובמזרח התיכון נוהגים לנסוע לאימונים בסימולטורים שונים הממקומים באירופה ובמקומות נוספים בעולם, מאחר שעד היום לא היה מגוון של סימולטורים זמינים מסוג זה באזור המזרח התיכון.

הסימולטורים במתקן יהיו בבעלות AFG, חברה אמריקאית המתמחה בהקמה ותפעול של סימולטורים מתקדמים ומרכזי הדרכה לטייסים בתחום התעופה האזרחית ברחבי העולם. חברת AFG מפעילה 11 מתקני סימולטור מתקדמים ברחבי העולם המאושרים ע”י רשויות התעופה העולמיות.

ע”פ ההסכם, חברת AFG תקים ותתחזק את המתקן שיוקם באזור התעשייה בעיר שוהם, כאשר עבודות ההכנה להקמת מתקן הסימולטור החלו לאחרונה וימשכו בחודשים הקרובים. גודלו של המתקן כ-2,400 מ”ר, גובהו 14 מטר והוא יכלול קומת קרקע עם שתי קומות גלריה נוספות. קומת הקרקע צפויה לקלוט בהתחלה שני סימולטורים ועתידה לקלוט בהמשך שניים נוספים, כך שיפעלו 4 סה”כ.

קובי גולן, ס’ סמנכ”ל תפעול בינלאומי באל על, בירך על המהלך ואמר: “מתקן הסימולטור שיוצב בישראל יסייע לאל על גם בחתירתה המתמדת לאופטימיזציה וליעילות תפעולית וזאת הודות למיקום הסימולטור ולניהול תהליך הכשרת צוותי האוויר בצורה יעילה ומיטבית”.

מדבריו של קברניט אודי ילון, הטייס הראשי של אל על וראש אגף מבצעי אוויר:  ״המתקן החדש יאגד תחת קורת גג אחת את הסימולטורים המתקדמים ביותר, המשלבים מערכות בקרה חדישות שתאפשרנה לטייסים להתאמן בתרחישים שונים במהלך הטיסה ועל הקרקע. מיקום הסימולטורים וזמינותם ישפיעו על היכולת לתרגול ולביצוע קורסים וישפרו את זמינות הטייסים לטיסות״.